Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerülhet egy kisebb...

Mennyibe kerülhet egy kisebb körút Európában ilyen állomásokkal: London-Manchester-Amszterdam-Párizs-Budapest?

Figyelt kérdés
kb. egy hetesre gondoltam,Manchesterben 2-3 nappal.

2013. jan. 22. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Honnan indulnál? London vagy Budapest??

Mivel mennél ? kocsi? vonat? busz?

hol szállnál meg? szálloda? hostel? ismerősök?

Ha minden városban 3 napot akarsz eltölteni akkor ez több lesz mint 1 hét. Egész pontosan 12 nap. (ha Budapestet nem számolom)

2013. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 het alatt akkor sem tudod bejarni ezeket a varosokat ha mindegyikben csak 1 napot vagy ott. Mint tudjuk oda is kell erni es a repulo nem a foteren tesz le.
2013. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy hetet szánsz rá, és pont az Ózd érdekességű és kinézetű Manchesterre 2-3-t? Gondolom focifan vagy, de a két stadionon kívül semmi érdekes nincs ott.


Szűkre mérve a többi várost: London 3 nap, Amszterdam 2, Párizs 2, de teljes napokat értve, tehát vagy kora reggel vagy este kellene az utazást megoldani. London-Manchester és Amszterdam-Párizs vonat/busz, a másik kettő fapados, mondjuk a 4 út összesen 50-60e körül jön ki (ha tényleg Londonból indulsz). Napi költőpénznek városon belüli utazással, belépőjegyekkel (ha múzeumok és egyéb fizetős látnivalók érdekelnek) és olcsó, hosteles szállással mondjuk 50Ł/70€-t számolj felső határként, és akkor nem boltból vett sonkás szendvicsen kell élned végig és még sörözni is jut pénz. Mivel ennyire ugrálni akarsz és ez megdobja az árakat, szerintem olyan ~150e/fő környékére tudnál kijönni (és a helyedben Manchestert kihagynám)

2013. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen kihagytam pár dolgot. Én úgy terveztem h esténként utaznék, azzal, ami a legjobb anyagilag. Szállás is egy elfogadható árú motelban vagy ilyesmiben lenne jó.

Pl.:aug 22-e délelőtt: Budapest-London

aug 24-e: London-Manchester

aug 26 este: Manchester-Amszterdam

aug 27 este: Amszterdam-Párizs

aug 29: Párizs-Budapest

Ezek alapján mire saccoltok?

2013. jan. 23. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Arra, hogy keress rá neten! Wizzair, Ryanair, MÁV!, buszos körutok stb. Nekünk ugyan annyi bepötyögni a google-ba..

Annyit mondok, hogy a legolcsóbb, se olcsó. Illetve egy hét alatt élvezhetetlen ennyi város. Én 2 hétre raknám a helyedben, mert így is 5 nap utazás. Amúgy meg hiába utazol éjszakaival (repülő), ha csak ilyen 2-3 max 5 óra az út.. Én régebben kerestem rá vonattal, és meghökkentő, hogy pl az IC vonatok milyen gyorsan ott vannak egyik helyről a másikra.. Mert én is úgy terveztem, hogy vonaton alszok megtakarítva a hostel árát.

Szállásban a hosteleket ajánlom.


Pár link:

[link]

[link]

[link]

[link]



[link]

2013. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!