Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülőre a kézipoggyászba...

Repülőre a kézipoggyászba lehet fölvinni konzerv kaját ill. kolbász vagy szalámit?

Figyelt kérdés
Ugye folyadékból csak 100 ml lehet fölvinni a gépre, de nem tudom, hogy az beleszámít-e. Vagy esetleg erre van külön szabály, hogy ezt lehet-e vagy nem?

#repülő #poggyás
2013. jan. 29. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. A kolbászt konkrétan elkobozták egy ismerősömtől. Okát ne kérdezd...
2013. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
A kolbászt nem tudom mi alapján kobozták el, de a konzervvel lehet gond, főleg ha folyékony kaja van benne.
2013. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Konzervet nem vihetsz fel. Elkobozzák, mivel fegyvert készíthetsz belőle.

Kolbász/szalámi: Azért veszik el, mert kést-szeget rejthetsz el benne.

Ha ilyeneket akarsz, akkor ott a bőrönd.

2013. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel bármiben elrejthetsz kést, de éppen ezért van az átvilágítás.
2013. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

valamit kever a kérdező is, a válaszolók egy része is


a gépre akár 2liter vizet is vihetsz vagy többet de persze a biztonsági ellenőrzés után töltsd meg az üveget :)

konzervet is vihetsz, ugyanugy ügyelve hogy max 100 ml legyen


hogy miből lehet fegyvert készíteni az nem igazán szempont. öngyujtot kisollot és kis bicskát is lehet vinni...

2013. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Próbálj már felvinni bicskát, kis ollót repülőre.

Ha megtalálják elkobozzák tőled! Két héttel ezelőtt feleségemtől elkobozták a körömvágó ollóját, köröm reszelőjét. :)

2013. jan. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az hogy elvileg lehet még nem jelenti azt, hogy nem fogják elvenni. Ha az UB-s úgy látja akkor elveszi aztán magyarázhatsz. Ferihegyen 6cm-ig át fogják engedi a kisbicskát is. De ha csavarhuzo is van rajta akkor jo eséllyel már nem.

Visszafelé lehet hogy kifogsz egy túlbuzgó utasbiztonságist aki elveszi a 6 centis bicskád is. Aztán hiába van igazad, ott nincs demokrácia. :)



Szóval elvileg sok mindent lehet, gyakorlatban meg látjuk, hogy van akitől a kolbászt is elvették. Nem jellemző egyébként, hogy elvennék a kolbászt, de pl. debreceni reptéren kicsit túlbuzgóak és ott írják is a reptér honlapján, hogy tilos a kolbász. Ferihegyen tuti nem lenne gond a kolbász.


Én múltkor májkonzerveket illetve kolbászt vittem négy reptéren át, nem volt gond. Vizet azt a terminálon belül szoktam tölteni, így a gépre simán felviszünk több üveg vizet. Csak a biztonsági ellenőrzésnél kell, hogy üres legyen az üveg, utána mosdóban megtölthető. De persze jó pénzért venni is lehet.

Ezt főleg erre írtam most: "Ugye folyadékból csak 100 ml lehet fölvinni a gépre" - mert itt valami félreértést sejtek.

2013. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tőlem a 4 centis pengéjű bicskát elszedték, amit ott is kellett hagyni (vagy hosszú procedúrával kikérem újra a bőröndöm).

Mikor mondtam, hogy a laptopom üveg kijelzőjét széttörve mscsétákat kaphatok, akksijait kisütve pedig jó nagy galibát okozna egy ülés alá rakva, akkor csak vállat vontak.

2013. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!