Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bablevest szeretnék készíteni,...

Bablevest szeretnék készíteni, de csak konzerv bab van itthon, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy kb. mikor adjam hozzá a leveshez a konzerv babot? Amikor a többi zöldség már megpuhult, a rántással egyidőben kb.?

Ha jól átmosom hideg folyóvízzel, az eltünteti a konzerv ízt?

Sózni mennyire kell a levet, ha a konzerv bab eleve sós? Az átmosás segít eltüntetni a sós ízt is?


Előre is köszi!



2013. jan. 17. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Körülbelül fél órával azelőtt,mielőtt a rántást rátennéd,hogy azért az íze érezhető legyen a lében.Én le szoktam önteni a konzervről a levet,és tésztaszűrőben folyó víz alatt leöblítem.A sózáshoz kóstolni kell,abban nem tudok segíteni.
2013. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fél óra alatt nem fog szétfőni?

Csak emiatt aggódom igazából :)

2013. jan. 17. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is le szoktam róla önteni a konzervlevet és úgy öntök rá friss, tiszta vizet. Így nem lesz zavaros.

Az, hogy sós-e, a konzervedtől függ. Nézd meg, mi van ráírva! Ha tartalmaz sót, akkor kóstold meg és mérd be, mennyi kéne még hozzá.

Mivel konzerv és már puha, a végén tedd bele. Akkor, amikor a zöldségek már-majdnem-jók. A rántás utána jöjjön.

Ja és bátran kóstolgasd! Nem ciki, én is szoktam, úgy biztos minden, tudom, hogy puha-e vagy sem.

2013. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :)


Akkor megkóstolgatom aztán amikor puha a répa, akkor megy bele :) Szoktam amúgy kóstolgatni, csak mindig mindent túlaggódok :D

2013. jan. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!