Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hungarikumot vigyek...

Milyen hungarikumot vigyek ajándékba Angliába? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dadusnak megyek egy családhoz, és szeretném az ajándékkal is megalapozni a jó kapcsolatot, kedves dolognak tartom. Az anyukának már vettem egy gyönyörű hollóházi porcelán ékszertartót, de hogy mit vegyek az apukának, arról fogalmam sincs. Információm nem nagyon van arról, hogy mit szeret, hogy dohányzik-e stb. Annyi biztos, hogy nem akarok ételt, italt vinni, mindenképpen valamilyen tárgyat, emléktárgyat vennék, ami magyar készítésű. (Nagyon fontosnak tartom, hogy jól válasszak, szóval árban mindegy, hogy mennyi, úgyhogy ha lenne valamilyen ötletetek, hogy milyen ajándékot adhatnék, ami semmiképp sem lesz melléfogás, azt nagyon szívesen venném. :) )


U.I.A gyerkőcök autó, illetve focilabda alakú csokit és marcipánt kapnak (mindketten fiúk). :)



2013. febr. 16. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen szép flaskát. Hungarikum a pálinka.

Tudom, italt nem akarsz vinni.

[link]


Esetleg valami magyaros díszítésű övtáskát.

[link]


Ha tudod a nevét a férjnek, akkor egy gravírozott, értékesebb tollat egy szép bőrtokban.

2013. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A flaska nekem is eszembe jutott, esetleg lovas dísztárgy, hamutartó, íróasztalra vmi.
2013. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Népművészeti boltban biztos találnál valamit, ha van a közeledben ilyen üzlet. 2-es vagyok.
2013. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Szerintem a kaja, pia a legjobb ötlet. És sosem szeretem az ilyen felesleges dolgokat.

A kaja jó, mert különleges és az adott országra jellemző.

És pálinkát vinnék a helyedben.

2013. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Flaskát nem vinnék neki, mert itt kint Angliában is lehet kapni. Foci labda alakú csokit is lehet kapni Angliában.(itt élek kint,szinte minden üzletben kapható)


Én mondjuk az apának mégiscsak egy igazi jó magyar bort vinnék. Több okból is. Az angolok szívesen borozgatnak egy finom vacsora közben. Itt kint egy jó minőségű bor elég drága.

Igazi minőségű magyar bort ritkán kapni és ha van is kapásból 15 fontnál kezdődik az ára.

Én egy díszüveges magyar bort vinnék. Mondjuk ilyeneket ha az ár nem számít

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 14:48 vagyok


Pálinkát se vigyél mert bár mi magyarok jó italnak tartjuk, de kevés angol kedvence.. Évek alatt amióta kint élünk a pálinkával nem nagy sikert értünk el..Viszont a borokkal már igen.

2013. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-6!

Igen jó, hogy mint kint élő elmondtad a véleményed!

2013. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket. :)


A pálinkát én is rögtön kizártam, mert már mi is kóstoltattunk angolokkal pálinkát, és az illető urak arca eléggé eltorzult (teszem hozzá jó kis pálinka volt). :D

A bor tényleg nagyon jó ötlet lenne. Ők maguk nem angolok (ezt elfelejtettem), hanem írek, akik Angliában élnek, de úgy tudom, ők még borosabbak... De sajnos nem kockáztatom meg a poggyászomba belerakni, több okból kifolyólag. Ajajjajj pedig annak biztos örülne az apuka.

A gravírozott toll ötlet is tetszik. De az mekkora szívás, hogy nem tudok semmit a személyiségéről.


A marcipán-csoki pedig különleges lesz, természetesen szamos marcipánnal, szép, kidolgozott. Tehát ilyet biztos nem kapnak akárhonnan (habár a szépséget nem hiszem, hogy annyira értékelni fogják, az ízét annál inkább). :D

2013. febr. 16. 16:10
 9/9 A kérdező kommentje:
5. válaszoló! Az első képen lévő üveg nagyon megtetszett. Nem tudnál olyan linket küldeni hozzá, ami rögtön termékleíráshoz vezet? Köszönöm szépen.
2013. febr. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!