Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit kell mindenféleképpen...

Mit kell mindenféleképpen tenni Londonba utazás előtt? Maradni is szeretnénk, kint új életet kezdeni.

Figyelt kérdés
Papírokra és ilyenekre gondolok.

2013. febr. 20. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Legyen érvényes személyid/útleveled, valamint én a TB-ről is kijelentkeznék. Van ugyan EU-s tb kártya, amit ha kiváltasz, az EU-s országokban jogosult vagy ellátásra, de ha kint fogsz dolgozni, mindenképpen kötnöd kell eü biztosítást, így az EU-s kátyának nincs túl sok értelme. Nekem sem volt, mikor kint éltem. Más fontos dologra, intéznivalóra nem emlékszem.
2013. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az első. Ha dolgozni jössz ki, akkor otthon mindenképpen szüneteltesd a TB-det mert később gond is lehet belőle. Ez nem olyan vészes. Kitöltesz egy formanyomtatványt és beküldöd az OEP-nek.

Kintre ami kell

- érvényes útlevél. Én ezt tanácsolom , mert bár jó a személyi is de sok helyen kis gondot fog okozni. Ugyanis itt kint nem ismerik a személyi igazolványt, és ha olyan ügyintézőt fogsz ki , az simán visszaadja hogy nem jó neki.. Aztán meg lehet magyarázkodni.

Ha kint vagy akkor intézned kell a N.I. number card-ot.

Ezt a lakóhelyednél található munkaügyi központban tudod elintézni. Kérsz telefonon egy időpontot , majd bemész egy interjúra. A kártya igénylése ingyenes.

Kell intézned bankszámlaszámot. Több bank is van. De mielőtt intéznéd a banki ügyeidet addigra legyen lakcímed, és jó ha van már állásod.. Figyelj nagyon, mert a banki ügyintéző szeretne majd mindenféle szolgáltatást ajánlani, hogy azok milyen jók, de ne fogadd el, mert havonta levonnak egy kisebb összeget cserébe..

Hogy mi kell még?

Nos amit a munkám során figyelembe veszünk (munkaközvetítő irodában dolgozom kint) az a

- nyelvtudás

- gyakorlat

-ha van referencia (angol)

- ha van szakma..


Ja, és legyen kezdőtőkéd amivel elindulhatsz.

sok sikert.

2013. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt gondom a személyivel, de tényleg szerencsés, ha van útlevele az embernek. 4-5 bank közül egyedül a Lloyds-ban volt elég csak a személyi igazolvány, a többiben kértek jogosítványt vagy útlevelet pluszban, sőt, volt ahol mindhárom kellett (volna) számlanyitáshoz. Szóval tényleg jó, ha van útleveled.
2013. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt állást nem találsz kint, nem tanácsos kijelentkezni a magyar TB-től. Ha bármi történik míg állást keresel, a gatyád is rámehet. Inkább fizesd a havi 6660Ft-ot.

Ügyfélkapun 2 perc alatt kijelentkezel, vagy egy meghatalmazott által intézed, de talán postán is elfogadják.

2013. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos, amit az előző ír. Viszont, ha nem jelentkezel ki a magyar tb-ről mielőtt kimész, mindenképp legyen EU-s tb kártyád (azt hiszem, ingyenes a kiváltása), különben semmit sem ér kint az itthoni biztosításod.
2013. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!