Kezdőoldal » Utazás » Európa » National Insurance Number...

National Insurance Number igényléshez szükséges az angol telefonszámon kívül valami? Kérlek írj, ha van tapasztalatod, információd.

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy melyik lenne a helyes sorrend ugyanis kiutazás előtt állok, már szereztem be angol telefonszámot, kezdőtőkét, minden egyebet, viszont nem tudom, hogy jó meglátás-e az, hogy itthonról hívom fel a job centre-t, hogy national insurance numbert szeretnék igényelni(vagy online jelentkezésről tudsz valamit?) és aztán az interview időpontjára utazok ki, vagypedig szükséges-e valami olyan papír/igazolás hozzá amit csak kint tudok beszerezni?(gondolok itt lakcím igazolásra, munkaszerződésre, bármire) Ergo ki kell utaznom és ott jelentkezni, vagy meg tudom oldani itthonról és csak az interview-ra kiutazni? Köszi a válaszod előre is!(ui. Régebbi kérdést találtam, de friss információra lenne szükségem, ezért teszem fel a kérdést!)

2013. márc. 8. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Amit tőlem kértek:

-Útlevél

-Lakcím igazolás (albérlet szerződés)


Ha az interjúra tudsz igazolni kinti lakcímet akkor szerintem ok, de anélkül 100% hogy nem kapod meg az NI-t.

Egyébként NI szám nélkül is el lehet kezdeni dolgozni (bár sok munkáltató nem tudja), csak amíg nincs meg a szám addig több adót fizetsz.

2013. márc. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bognár-Tarjányi Atti válasza:
42%

Természetesen be tudsz jelentkezni Magyarországról is.

Telefonon hívd őket, én úgy tudom, hogy csak az az egy mód működik.

Megkérdik majd, hogy mikor érkeztél Angliába, ha azt mondod, hogy még nem vagy ott, akkor elküldenek, hogy akkor hívd őket, amikor már ott vagy. Ezért azt kell mondani, hogy előző nap érkeztél, vagy vmi dátumot.

Megkérdik a címedet is, ezért készülj egy kinti címmel. Azért kérdik, mert

1 ehhez a címhez legközelebbi irodába adnak majd időpontot,

2 ide küldik az emlékeztető levelet. Ezt jó lenne megkapnod, mert ezzel tudsz majd menni bankszámlát is nyitni (ezzel tudod igazolni a lakcímed).

Iratokat vigyél, kell útlevél (ha van) vagy személyi igazolvány, ügyfeleimtől mostanában kérnek TAJ kártyát is.

Elméletileg kérhetnek születési/házassági anyakönyvi kivonatot, diplomát, stb de még nem hallottam senkiről, akitől tényleg kértek volna ilyesmit.

Az interjún megkérdik majd, hogy milyen céllal jöttél, megmondhatod, hogy dolgozni akarsz, ha van vmi különleges képesítésed, gyakorlatod, azt mondd el.

Ha van már munkahelyed (értsd munkaszerződésed), azt mutasd meg.

Szeretnék elkerülni, hogy olyanok lepjék el őket, akik a segélyekre utaznak, mutasd meg, hogy te dolgozni akarsz.


Én is hallottam már azt, hogy el lehet kezdeni dolgozni NI szám nélkül (csak több adót vonnak le) csak nem tudom, hogy ez hogyan működik. Amíg ugyanis nincs NI számod, addig nem vagy benne sem az adórendszerben sem a TB-ben. Szóval nekem ez amolyan cégen belüli "ügyes" megoldásnak tűnik.

Arról nem beszélve, hogy a hivatalos álláspont szerint NI szám nélkül nem lehet dolgozni.


Szóval, bejelentkezhetsz be otthonról és ráérsz az interjúra kiutazni, csak legyen lakcímed.

2013. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Esetünkben a főbérlőtől bérlő csávó adott egy pár soros, nem hivatalos papírt (nem szerződést), arról hogy ott lakunk. Lett NI szám. Egyébként el lehet kezdeni dolgozni NI szám nélkül is, persze igénylést be kell adni.
2013. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Én is hallottam már azt, hogy el lehet kezdeni dolgozni NI szám nélkül (csak több adót vonnak le) csak nem tudom, hogy ez hogyan működik. Amíg ugyanis nincs NI számod, addig nem vagy benne sem az adórendszerben sem a TB-ben. Szóval nekem ez amolyan cégen belüli "ügyes" megoldásnak tűnik. "


"If you're entitled to a National Insurance number but don't have one, you can apply. You'll need one in certain circumstances, such as claiming state benefits, applying for a student loan or when working. YOU CAN START WORK WITHOUT ONE but you'll need to apply straightaway."

[link]

2013. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha cégen belüli megoldás lenne akkor nem reklámoznák a Home Revenue oldalán.
2013. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom igénylést követően lehet kérni emergency tax numbert aminek köszönhetően alkalmaznak-> viszont magasabb kategóriába sorolnak mindaddíg amíg meg nem kapod a NI számot.
2013. márc. 9. 15:03
 7/9 anonim válasza:
40%

Eloszor gyere ki.Talalj munkat,dolgozz,es utana igenyeld.Mivel sok bevandorlo van kint,inkabb annak adnak szivesebben aki dolgozik.Ha a munkahelyen kerdezik az Ni numbert,megmondod,hogy folyamatban van.

Amig nincs addig AUTOMATIKUSAN az emergency taxot vonjak,azt nem kell megigenyelni meg semmi.Tobbet adozol addig,de ez a fizetesen szinte meg se latszik.En 1 Honap munka utan kertem,tesom 8honap utan,amire azt mondtak hogy az meg belefer.A telefonba megkerdezik,hogy minek jottel,dolgozol e stb.Levelet nem kuldenek a hiedelmekkel ellentetben,sot az sem igaz,hogy a lakcimhez legkozelebbi irodaba kell menni.Megmondja a telefonba,hogy x y idopontban menjel a City Side Job Centre-be White Chapelbe.Az 1es zonaban van.Utlevel nem kell,de ha van akkor vigyed.Munkaltatoi igazolas,alberlet papir,szemelyi.Azokat lemasoljak,felteszik ugyanazokat a kerdeseket mint a telefonba,aztan ket het mulva kuldik a szamot.Ennyi

2013. márc. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Küldenek levelet és általában valóban a lakóhelyedhez közeli Job Centre Plusba kell menned. Szerintem meg munkakeresésnél hátrány lehet, ha nincs, semmibe nem kerül megigényelni, ha magyar vagy elvileg meg kell kapnod.
2013. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Panka91 válasza:
Nekem N.I nelkul nem adtak munkat. Sehol. Amint megkaptam lett munkam is. Az elso helyre fel vettek. Lakcim igazolas szukseges. Nyelv tudas valamilyen szinten kell az interjura de ha nem beszelsz eleg jol erdemes valakit vinned es o megkeri az interjuztato kollegat hagy maradjon fent veled mert te nem beszelsz. Szeretnek ugymond kotekedni. En beszeltem bar nem eleg jol ezert a psrommal igy oldottuk meg. A legfontosabb meg hogy tudd az orszagba erkezesed datumat. Nekem kb ket hetre ra kuldtek el a szamomat a megadott lakcimre. Amire szemely szerint en berleti szerzodest vittem.
2017. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!