Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi Angol tudás szükséges...

Mennyi Angol tudás szükséges hogy megértsenek?

Figyelt kérdés
Hogyha tudom az angol szavakat de viszont nem tudom értelmes mondatokká összetenni névelők stb hiánya.És ha egy angol embertől úgy kérdeznék,beszélnék hogy csak a szavakat teszem sorba attól megért ?
2013. jan. 25. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Te megértenél egy külföldit,ha csak magyar szavakat rakosgatna sorba? Szituációtól függ,ha utbaigazítást kérsz,talán megértenek,de egyébként nem. Viszont van pár olyan kifejezés,amit,ha megtanulsz,egyből megértik,ilyen az "I would like..."(Szeretnék....)vagy az "I looking for..."(Keresek-valamit-)Így pl. egy boltba már megértenek,érdemes ezeket megtanulni!
2013. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szavak egymás mellé rakása nagyon kevés, de valamire azért használható. Az angolban nem lehet névelő-problémád, mert ott csak kettő van: egy határozott és egy határozatlan. Az angol nyelv konyhanyelv-szintű nyelvtani szerkezete nem bonyolult, de azért jó, ha pl. az állítmányt megpróbálod az alany után tenni. Vásárláshoz pl. elegendő a minimális szókincs, a baj csak ott kezdődik, hogy csak akkor boldogulsz, ha a választ is kapisgálod.
2013. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na igen, a második rátapintott a lényegre: még ők talán megértenek téged, de ha te nem érted a válaszukat, akkor megette a fene :P


Sok hiba nem okoz félreértést, de van, amikor igen.

Ajánlom olvasásra néhány blogbejegyzésem, ahol többek között írtam ilyen hibákról is:

[link]

2013. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!