Kezdőoldal » Utazás » Európa » Au pair-ek mik az elvárások,...

Au pair-ek mik az elvárások, feltételek?

Figyelt kérdés

Milyen papirok kellenek. Milyen fokú nyelvtudás szükséges.(angol )

Mit vár el a család miket kell csinálni? Milyen veszélyei vannak?

A kiutazást ki fizeti EU belül? Olvastam hogy van ahol a család van ahol az au pair.

Magán úton vagy ügynökségen keresztûl mentél ki?

Mit kell tudni az au pair-reskedésrôl?

Történetet is szívesen olvasok .



2 év múlva szeretnék ki menni.


2013. márc. 10. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden kérdésed család és hely függő, így nehéz kollektíve megválaszolni. Én egy nyarat töltöttem au pairkedéssel két éve.

Nyelvtudásból olyan fokút várnak el a családok, hogy meg tudd értetni magadat, illetve ők is megtudják értetni veled, hogy mit szeretnének, ne kelljen magyarázni, mutogatni, stb. Persze nem lehet mindenki nyelv zseni, vissza lehet kérdezni, de azért ne süketnémán menj oda, mert az ciki. Általában a család szokott csinálni egy telefonos "interjút" ebben ki is szűrik, mennyire beszéled az adott nyelvet, jó leszel-e így nekik, tehát ezzel annyira nem kell foglalkozni.


Családfüggő, hogy mit várnak el, valakinél csak a gyerek dolgaival kell foglalkoznod, reggeli készülődésben segíteni, suliba vinni, rendet rakni a szobájában, délután játszani, tanulni vele, szakkörre vinni, elmenni érte, este segíteni lefektetni stb.

Máshol az egész család háztartása is az ember nyakába szakad. A gyerek mellett mossál, főzzél, takarítsál, stb. Természetes határokon belül ezt is el lehet fogadni, de amikor azt várják, hogy az egész család után te tarts rendet, olyanba ne menj bele!!

A veszélyei éppen azok, hogy rádtelepednek és kihasználnak, ezt nem szabad hagyni. Ha elégedetlen vagy könnyebb úgy lépni, ha ügynökséggel mentél ki, ez tény.


Az utazás költségeit meg kell beszélni ki fizeti. Ez is abszolút változó, van hogy a család, van hogy az au pair és van hogy megosztoznak a költségeken. Hallottam olyat hogy fele-fele, de egy barátnőm pl Spanyolországba ment, Barcelonáig ő fizette, a tököm tudja kis eldugott faluba az utazását (ami még baromi drága volt), pedig felvállalta a család.


Én magánúton mentem ki, ezt akkor javaslom, ha talpraesett vagy, feltalálod magad és vannak vészterveid, ha gáz lenne.


Az au pairkedésről azt kell tudni, hogy vannak sikersztorik és nagyon szép élmények, de ugyanúgy szerencsétlenül végződött történetek is! Egy fontos, dolgozni mész és nem nyaralni! DE... tisztázd le mi lesz a feladatod és ha rábólintasz, ehhez tartsd magad! Ne hagyd, hogy a család a fejedre nőjön!

Legyen saját szobád, ez nagyon jól jön egy hosszú nap végén, kell magánszféra, olyan helyre ne menj hosszú távra, ahol a gyerekekkel osztozni kell!

Amennyiben lány vagy ne menj egyedülálló apukához, mert ugyan vannak rendesek is biztos, de sokan nem csak egy szimpla bébiszitterre vágynak, ha érted mire gondolok...


Most hirtelen más nem jut eszembe, remélem hasznos volt a válaszom. Szűkítik a kört rendesen ezek a feltételek, de hidd el a te érdeked minden amit leírtam!

2013. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, azt még elfelejtettem, hogy legyen meg a család címe és telefonszáma, illetve fényképek, én minden e-mailt is elmentettem, repülőjegyek másolatát anyunak, stb, hogyha gond lenne, akkor tudják merre induljanak keresni. Röhejesen hangzik, de mindenre fel kell készülni.
2013. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!