Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlin vagy München a kellemes...

Berlin vagy München a kellemesebb, élhetőbb város?

Figyelt kérdés

Világ életemben Budapesten éltem, imádom a nyüzsgést, a nagyvárosi hangulatot. Szeretem, ha egy városban mindig történik valami.

Tudom, hogy Berlin sokkal nagyobb és sokszínűbb, mint München, de úgy informálódtam, hogy Berlinben pl. nagy a munkanélküliség, és nagyon keveset süt a nap (pl. Budapesthez képest).

München nagyon kicsi Budapesthez képest?



2013. márc. 12. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Nekem Berlin jobban tetszik, modernebb benyomása van, sokszínűbb, liberálisabb, fiatalosabb. Viszont München az Oktorberfest idején utánozhatatlan, de hát az csak két hét. Amúgy egyáltalán nem tűnik kisebbnek Budapestnél.
2013. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
53%
Én (még) nem voltam Berlinbe,"csak"Münchenbe de szerintem tökéletes egy város.Nagy a nyüzsgés,sok az ember,érdekes,szép és ezt nagyon kiemelem mert tényleg az.Én egy hetet töltöttm Németországban,de egy csövest se láttam.Berlinről inkább nem írnék mert nem sok mindent tudok,de München akkor is jó és ajánlom!: ) Egyébként hogy-hogy pont németországra gondoltál?Hogy-hogy nem London vagy Róma jutott eszedbe?:)
2013. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%
Ez tőled függ. Ha itthon a Kazinczy utcai romkocsmákban érzed otthon magad, akkor egyértelműen Berlin a te helyed. Nagy, kozmopolita város, sokféle emberrel és Németországon belül viszonylag olcsó. München teljesen más, konzervatívabb, visszafogottabb és rendezettebb, nem is csoda hogy gazdaságilag jelentősebb, jobb munkahelyek vannak és persze drágább.
2013. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!