Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok ajánlani olcsó...

Tudnátok ajánlani olcsó utazási irodákat?

Figyelt kérdés
Külföldre szeretnénk menni nyáron, de minél olcsóbban meg kellene oldanunk, hogy mindenkinek jó legyen.
2013. márc. 13. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a minél olcsóbban a lényeg akkor felejtsd el az irodákat és szervezd magad, mert sokkal olcsóbb úgy.
2013. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Ha minél olcsóbban akarsz kimenni külföldre nyaralni akkor magadnak kell megszervezni az utat. Nem olyan nehéz, és tényleg rengeteg pénzt spórolsz meg vele.
2013. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. márc. 13. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocs offolok.

kedves két elsö válaszoló, válaszolnátok nekem erre a régi kérdésemre? mert nem igazán értem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__382057..



kérdezö: olcsó húsnak híg a leve. ez így van a nyaralással is. Olcsó nyaralásnál általában rossz helyen fekszik a szállás (vagy építkezés mellett, vagy gyalogolhatsz km-ket a tengerig vagy a városközpontig), vagy nagyon hitvány a szállás, vagy valami bökkenöje van, ami igazán megkeserítheti az életeteket.


milyen nyaralást szeretnél? tengerpart? városnézés? hol? europa vagy messzebb? hánya mentek? mi az igény? apartman, sátor, hotel, lakókocsi? milyen ellátást akartok?


ezek az elsö kérdések, és innentöl kezdve lehet keresgetni. szeirntem irodával nem drágább, de tényleg függ mit akartok, mik az igények.

2013. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából fiatalok vagyunk, kb 4-en mennénk, autóval Horvátországba, önellátó, esetleg félpanzió.
2013. márc. 13. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

ma 12:49

amit linkeltél arra válaszolnék. Hogy miért olcsóbb külföldön az utazási irodák.

Kezdem azzal hogy nem mindig olcsóbb. Sokszor átszámolva még többe jön ki a kinti utazási iroda csak ugye mi a kinti fizetéshez mérjük..

De van amikor tényleg drágább otthon.. Ennek egyszerű oka van. Az utazási irodák szabadárasak. Vagyis ők szabják meg, hogy mennyit számolnak fel információ gyűjtésre, mennyibe kerül náluk egy repülőjegy rendelése stb.. Minden utazási iroda szeretne profitálni, és sokszor olyanokért is elkérnek pénzt amit bárki ingyen meg tudna oldani.

Mondok egy példát.

Thaiföldre 20 ezer forintot fizetsz előre az utazási irodának mert garantálja neked, hogy amin kilépsz a reptérről kocsi vár téged ami elvisz a szállodába. Ezt te magad is ingyen megteheted. Kilépsz a reptéren és már 100 taxis rohan feléd hogy elvisznek akármelyik szállodába. neked csak annyi a dolgod hogy megtud ki a legolcsóbb és az ő taxijával mész. Már meg is spórolt az ember 20 ezer forintot..

2013. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

"szeirntem irodával nem drágább"


Biztosan jó kedvükben csinálják haszon nélkül az irodák :-) Ha meg van hasznuk rajta akkor azt az utas meg is spórolhatja ha magának szervezi.

Az általános tévhit, hogy ami olcsó az rossz és ami drága az jó. Nem csak utazás terén hanem az életben mindenhol. És mivel annyira általános tévhit ezért sokszor rá is játszanak erre a marketinges szakemberek. Olcsón is lehet nagyon jól utazni csak nem biztos, hogy olyan kényelmes megszervezni mint besétálni egy irodába és rámutatni a katalógusban. Valamit valamiért. És igen, végül is mégis igazad lehet bizonyos esetben. Mert akinek az ideje drága annak olcsóbb az iroda mint hogy maga szervezzen, keresgéljen a neten. De a többségnek szerintem ideje van, pénze nincs annyira.

2013. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es, válaszoltam, de ide is beszúrom:


Pont a Maldív az egyik azon régiók közül, ahova való igaz, hogy olcsóbban jutsz el irodával, mint anélkül. De egy csomó egzotikus régió (pl. Thaiföld - mi pontosan a feléből hoztunk ki egy 3 hetes körutat, mint utazási irodával egy hét lett volna Pattaya-n..), vagy Európán belül lényegesen olcsóbban utazol egyénileg. És még számtalan helyen. :) Ez tény. És nem utolsó szempont az is, hogy egyéni utazáskor Te magad szervezel le mindent egyéni igényeid szerint, amit egy iroda nem biztos, hogy figyelembe vesz. Szállást említetted - ez pont az irodás utaknál egy állandó rizikó, hogy milyen szállást kapsz. A hű, de olcsó akciók többsége olcsó, külvárosi, messzi szállás, amire az iroda egy rakás hasznot még rányom. Egyéni szervezésnél a szállásfoglaló oldalakon Te választasz ott, és olyan szállást, amilyet akarsz.

Egy előnye biztosan van az utazási irodás utaknak: a kényelem. Ahogy Te is említetted az utolsó bekezdésedben. :) Aki kényelmesebb típus, annak valóban nem való az egyéni szervezés, kezdve a mindenben magatokra utaltságtól a rengeteg szervezési feladatig. Ezt be kell vállalni. Én mindig egyénileg utazom, és még sose bántam meg. :)

Thaiföldet kerek 1 évvel az utazás előtt kezdtük szervezni, és irodás árakhoz képest (amiben általában valamelyik túlzsúfolt nyaralósziget /Phuket, társai/ vagy a "csodaszép" Pattaya van benne) alacsony összegből mi 3 hét alatt csináltunk egy körutat, láttunk álomszép szigeteket, mindenhol olyan szállásunk volt, amilyet szerettünk volna, az időt (melyik szigeten-városban mennyit legyünk) mi osztottuk be, és csodálatos 3 hetünk volt, olyan gyönyörű helyeket láttunk, ahova iroda eleve utat nem is indít. :) Szóval én mindenkit az egyéni szervezésre bíztatok, kell hozzá persze idő, türelem, és egy jó adag talpraesettség, de így lesz tutira olyan az út, amilyet elképzelsz. :)


Szóval kérdező, hajrá az utazás egyénileg! (csak zárójelben jegyzem meg, Horvátországhoz amúgy sem értem, miért kéne iroda:))

2013. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

Persze, hogy nem jókedvükben csinálják az irodák. Nyilván nem ismered az utazásszervezők működését. Egy iroda sokkal olcsóbban kapja meg a szobákat és az egyéb szolgáltatásokat, mint ha te magad foglalnád. Mivel köztük szerződéses viszony van, hogy pl az egész szezonra 20 szobát kivesznek, így akár féláron is megkapják ugyanazt a szobát. Ha erre ráteszik a hasznukat még mindig olcsóbb lesz. Ez általában a közép és felső kategóriás utazásokra igaz.

Az olcsó utazásokat viszont megéri egyénileg szervezni, mivel a legolcsóbb szállásokból az irodák se kapnak nagy kedvezményt, így az már drágább lehet, ha ráteszik a hasznukat.

A kérdező esetében is olcsóbb magán úton lefoglalni a szállást.

2013. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az utazási irodák már ott hiteltelenek, hogy a szállodákban mindig a Deluxe szoba képével díszítik a katalógusukat, de valójában a legolcsóbb standard szobákat foglalják le. Azonkívül sosem a legszebb városokban foglalnak szállásokat, hanem jellegtelen apartmanvárosokban, ahonnan a szép helyekre aztán fakultatív kirándulás keretében visznek el. Nézz ki magadnak egy szép helyet (a Google Earth program tökéletes a nézelődéshez), nézd meg, hogyan lehet eljutni, foglalj magadnak szállást a www.booking.com oldalon, előtte mindig olvasd el a véleményeket a tripadvisor.com-on, aztán a www.frommers.com segít a program megszervezésében.

Ha meg Horvátországhoz ragaszkodtok, akkor beírod a google-ba, hogy "Horvátország apartman", és dúskálhatsz az ajánlatokban. Mi többször voltunk már úgy lent, hogy utazás előtt egy nappal kerestünk szállást.

2013. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!