Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti utaztatok már Magyarországr...

Ti utaztatok már Magyarországról Csíkszeredára, vagy környékére?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltatok? Nem túl veszélyes az utazás? Vonattal tervezem az utat, és Püspökladányban kell felszállni. A romániai vasúti viszonyokat nem ismerem, főleg erre lennék kiváncsi. Nem rabolnak ki a vonaton? És hogy kell-e útlevél.

2013. márc. 13. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Romániába elég a személyi igazolvány, nem szükséges útlevél. Sose vonatoztam még arra felé, de gyanítom neked van egy pici előítéleted. Amit aztán majd a többiek megerősítenek vagy cáfolnak.

Véleményem szerint nem veszélyesebb mint Magyarországon, de mint mondtam nem próbáltam.

2013. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én utaztam már Csíkszeredáig (igaz, kb 2-3 éve utoljára). Két vonat jár, egyik nappali, másik éjjeli. Én a nappali járatot ajánlanám ha egyedül utazol. Nem kell félned, egyáltalán nem veszélyes és nagyon valószínű, hogy sok magyarul beszélő embert fogsz magad körül látni. Főleg ha húsvét (vagy bármely ünnep előtt/után) utazol, mivel rengeteg nagyváradi és kolozsvári egyetemista jár ezzel a vonattal haza Székelyföldre! :)
2013. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, rendszeres utas vagyok. Nincs semmi probléma a vonaton, kulturált és nemrég bevezették az olcsó jegyeket is. Én inkább mennék éjszaka, kusettkocsiban, mert hosszú az út és nappal fárasztó lehet. Éjszaka legalább ezidő alatt tudsz aludni és egy napi szállást is megspóroltál. A fülkét azért zárjad és ne hagyd szanaszét a telefont, pénztárcát, stb... A kocsiban van egy steward is aki felügyel.
2013. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A nappali vonat teljesen rendben van, éjjel jobb zárni a fülkét, de az se rossz.
2013. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!