Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen árak vannak Dániában?

Milyen árak vannak Dániában?

Figyelt kérdés
Hamarosan Dániába utazok és érdekelne, hogy mi mennyibe kerül. Tudom, hogy minden sokkal drágább mint itthon, de pl. egy üveg víz, bármilyen kaja és szuvenírek milyen árban vannak? Köszönöm előre a válaszokat! :)

2013. márc. 16. 14:06
 1/4 anonim válasza:
100%
Valószínűleg náluk is vannak az áruházaknak honlapjaik. Keress rá, nálunk is simán megnézhetsz mindent a tesco szerű boltok honlapján.
2013. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azzal, hogy ott nincsenek tesco-k és hasonló társaik. A dánok nem nagyon engedik be az ilyen áruházláncokat. Van két viszonylag elterjedt kisbolt-hálózat: Netto és a Rema1000, amelyek hasonlítanak a nálunk lévő abc-khez. Aránylag ezeknél a legolcsóbbak a napi fogyasztási dolgok.


Nézz körül, ezek országos hálózatok.

[link]

[link]


Van még a 7eleven nevű bolthálózat is, de az piszokdrága, oda többnyire csak a turisták mentek...


Kifejezetten Koppenhágában van még a Torvehallerne, ami egy piac, hasonlóan a magyarhoz.


[link]


Az árak úgy mindent összevetve nem vészesek, van, ami borzasztó drága, és van, ami kb ugyanannyi, mint itthon.

Drága a cigaretta, az alkohol (a sör is) és az éttermek. Bőven elmond mindent, hogy a Burger King / McDonald's a legolcsóbbak (kb 40 korona egy menü).


A szuvenírek se túl olcsók, ha jól emlékszem 50 koronáért vettem 3 kulcstartót.

Még valami: a valutaváltóknál itt van átlag 10%-os kezelési költség, szóval ha a készpénzt preferálod, érdemes itthon váltani.

Amúgy meg mindenhol van bankkártyaolvasó terminál, ezzel nem lesz gondod, én akkor mindent kártyával fizettem, probléma nélkül.

2013. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #2-vel, még annyit, hogy a költség nagyon függ (akár kétszeresen) az életmódtól. Én például apartmant keresek, 10-20%-kal drágább, de sokkal kényelmesebb, és a sokkal olcsóbb kész bolti kaját otthon melegítem, mintha vendéglőbe mennék.
2013. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én csak egy hétre utazok, de jó tudni ezeket, hogy mennyi pénzt vigyek magammal, szóval köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. márc. 18. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!