Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz megszokni az...

Mennyire nehéz megszokni az új országot, idegen helyet? Hollandia érdekelne

Figyelt kérdés
Dolgozni megyek a barátommal..de már közel az időpont a kiutazáshoz,és kezdek félni.Maga a tudat hogy a nagy távolság miatt nem épp egyszerű haza ugrani ha nem bírnám..Vagy annyira nem vészes? :/

2013. márc. 28. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
annyira nem vészes. rajtad múlik minden, hogy bírod-e vagy sem! ha mereven ragaszkodsz a magyar dolgokhoz, mindent a magyar dolgokhoz viszonyítasz, akkor rossz lesz. keresni kell új emberek társaságát, ismerkedni, nyitottnak kell lenni, nem begubózni. aki nagyon honvágyas, az soha nem szokja meg, a több pénz ellenére sem. nekem honvágyam nem volt eddigi 2 év alatt, az elején 2-naponta beszéltem web kamerán az otthoniakkal, mára ez heti 1, max. 2 re csökkent.
2013. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az elején mindenképpen nehéz,1-2 hónapig.Utánna rajtad múllik hogyan alakítod.Igaza van az előző hozzászólónak hogy felejtsd el mindent ami magyar.Ne gondolkodj magyarul,az ottani tempot próbáld felvenni.Az eleje nagyon nehéz,de ahogy az ember egyre jobban megszokja egyre jobb a helyzet és rájössz hogy milyen jó dolgo történt veled,persze sokszor nehéz elvonatkoztatni a hazádtól és rájön az emberre a haza mehetnék,de aztán idővel rájön az ember hogy minek,hiszen ennél rosszabb lehet csak otthon.Van munka,van pénz igaz egy idegen országban de legalább nem nyomorgok és pozitív emberekkel vagyok körülvéve.Sok sikert és kitartást!Hidd el megéri kitartani.
2013. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is barátommal jöttem külföldre,valóban egyre rosszabb érzés volt mikor közeledett a nagy út,de ha 2-3 hónapot kibírsz akkor a többi is menni fog,csak hozzá kell szokni,és ahogy előttem is írták,nem szabad a magyar felfogással gondolkozni.Eleinte mikor belémtört a honvágy, az volt az első kérdésem hogy minek menjek haza, itt több a lehetőség, értelmét látnom annak hogy dolgozok :)
2013. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerencsétek van mert Hollandia egy szeretnivaló ország tele kedves emberekkel.A beilleszkedés akkor fog igazán sikerülni ha minél előbb megtanuljátok a nyelvet ami nem különösebben nehéz a német és az angol közti átmenet.Én fél év mulva már folyékonyan beszéltem,igaz én az angolt és a németet is tudtam elötte.
2013. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiaban sok troger magyar van es sajnos a mentalitasuk igazi otthoni egy ar honap mulva mar lesik milyen segely jar.

Terhessek lesznek es csak az erdekli oket eloszor milyen juttatasok jarnak fel vannak haborodva azon hogy semmi nem jar es meg gyes sincs ill nem irnak ki betegallomanyba csak mert terhes vagy.

Lesik a csaladit ami nagyon alacsony osszeg.

Ezen kivul csak magyar orvost akarnak magyar bolcsit ovit iskolat

Konyorgm ez itt nem magyarorszag.

Frocskolnek es ocsmanyul szidjak hollandiat milyen buta ocska orszag otthon minden jobb bla bla

Konyorgom akkor huzzanak haza .

Gyulolkodnek egymassak szethuznak ocsaroljak egymast minden foruon es egymasra licitalnak irigyek egymasra lehuzzak egymast es becsapjak.

Itt magyar osszetartast baratsagot segitseget ne keress maganyos leszel.

28 eve elek itt tudom mirol beszelek sok szerencset itt

2013. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!