Kezdőoldal » Utazás » Európa » Au pair munkát szeretnék...

Au pair munkát szeretnék vállalni az Egyesült Királyságban írt nekem egy család szerződést küldtek az első levelem után 550GBP/hó, + heti/100GBP lenne a fizu nem túl sok? Csak egy gyerek van az angolom alap szint szerintetek van benne valami átverés?

Figyelt kérdés

Milton Keynes-ben laknak ők egy Ír család az apa mérnök és azt írta az összes papíromat elintézik és majd le dolgozom, azért fura mert csak egy bemutatkozó levelet írtam a thebestaupair oldalon találtak és ott látták az e-mailem és írtak nekem , megkérdeztem hogy nem beszélnek-e mással azt mondta hogy nem és le is törölte magát az oldalról. Néztem más családokat de ők nem ajánlanak ennyi pénzt sőt van ahol több gyerek is van. Kérlek segítsetek!!

Mit gondoltok??



2013. márc. 31. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írta, hogy ezt mire:'heti/100GBP lenne a fizu nem túl sok? '.


Mármint 2 ismerősöm dolgozik aupairként. EGyik a UK-be, ő havonta kap valamennyit tudtommal.


A másik: Németországban van. Ő úgy van, hogy kap egy fixet. /havonta ő is azt hiszem/ A család építkezik, tehát valami + szobákat építenek azt hiszem a házukhoz és úgy kap +ba, hogyha segít az építkezésben. /ez nem rendszeres van hogy dolgoznak 3 hétig utána 1 hónapig semmi/

2013. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

EGyébként az itthoni viszonylatban egy kisebb minimál bér.

1 font 346 ft. A heti 100 GBP az egy hónapban 400. 400+550=950 GBP. Ha jól számoltam ez 138 ezer forint.

2013. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A szerződésben ez áll:

Salary: 550 GBP per month,after tax. And 100 GBP weekly allowance.

2013. márc. 31. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

550 GBP/month azaz 137,5 GBP/week (hetente szoktak fizetni, illetve ez nem is fizetség, hanem pocket money) + ehhez még hozzá jön 100 GBP mint "weekly allowance"?? Heti juttatás? No és azt mégis miért? Azért erre kérdezz rá! De ez több mint gyanús, mert akkor ha jól számolom hetente kb 237 GBP-t, kapnál, az rengeteg.

Én 3 családnál is voltam UK-ben (2 Londonban, 1 Lutonban) de nekem a max összeg amit adtak az 110 GBP volt hetente úgy, hogy abban már a takarítás is benne volt nem csak a gyerekek felügyelete.


Egyébként én ügynökséggel mentem ki, az ügynökség pedig küldött egy tájékoztatót, bemásolom neked:


"A munka elsősorban a gyerekek felügyelete és ellátása, iskolába, óvódába, különórára kísérése, egyszerű ételek, reggeli, ebéd készítése, könnyű házimunkák elvégzése. Az Au Pair+ annyiban tér el, hogy magasabb óraszámban dolgozol, de ezért cserébe a fizetés is magasabb.

Au Pair: 25 óra/hét-- fizetés: (pocket money) 60-65 GBP/hét

Au pair+: 25-30 óra/hét-- fizetés: 70-90 GBP/hét



Mother's Help

Van tapasztalatod gyerekek nevelésében, a háztartás vezetésében? Esetleg voltál már Au Pair?

Jelentkezz a Mother's Help programra! Ha szakképzett nevelő vagy, nanny-ként akár 150 GBP-t is kereshetsz hetente.

Mini Mother's help: 35-40 óra/hét-- fizetés: 90-115 GBP/hét

Mother's help: 40-45 óra/hét-- fizetés: 120-145 GBP/hét

Mother's help +Nanny : 45-50 óra/hét- fizetés legalább 150 GBP/hét"


Látod? Egy szakképzett nanny kap hetente kb annyi fizetést mint amit neked kínálnak, úgy, hogy még csak meg sem kell erőltetned magad hiszen egy gyerekre kell vigyáznod ráadásul még csak angolul beszéled az angolt.

Szerintem ez több mint gyanús!

2013. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne parázd túl. Ha van szerződés, akkor korrektnek tűnik. Az, hogy ki mennyit fizet az a családon is múlik. Én már 1000 éve voltam au pair... ki sem merem mondani, szóval a 90-es évek végén. Akkoriban egy hétre olyan 40-45 fontot fizettek, nekem meg volt olyan családom, aki 70-et adott. Semmi baj nem volt velük, az egyik legjobb családom volt. Egyszerüen nekik ennyit ér meg, hogy valaki vigyázzon a gyerekre.

Az allowance alatt szerintem olyanokat értenek, hogy kocsi tankolás, esetleges bevásárlás, ha kell valami a gyerekre stb, stb, stb... ez elméletileg nem a te pénzed, csak ha költened kell valamire hirtelen, akkor ennyit adnak. Ilyen családom is volt. Itt ezzel a pénzzel el kellett számolnom. Azaz bemutattam a blokkot és kész.

A puding próbája úgyis az evés. Menj ki, nézd meg, próbáld ki, ha nem tetszik majd váltasz. Ha kint vagy, már úgyis könnyebb.

Sok szerencsét!

2013. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez tuti átverés! Létezik a skype, nem? Skypeoltatok már? Nem, mi? Sejtettem. Átverés!! Persze, nem is beszélnek mással, csak te kellesz nekik minden tapasztalat nélkül. Miért hisztek el ennyi kamut? Én sem tudtam többet róla, mint ti mikor elkezdtem, de hát rögtön átláttam, hogy ezek kamuk.
2013. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak simán fel voltál regisztrálva egy oldalra, ők meg egyből szerződést küldtek egy brutális fizetéssel, anélkül hogy bármi többet is megtudtak volna rólad? KAMU!
2013. máj. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!