Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen jogi feltételei vannak...

Wtonak kérdése:

Milyen jogi feltételei vannak annak, hogy huzamosabb ideig kimenjek Angliába Édesapámtól kapott autómmal! (az autó és a biztosítás is az ő nevén van). Ha már kint vagyok, mennyi ideig maradhatok? Ákos

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Az autóval, magyar papírokkal max fél évig maradhatsz idekinn. utána kell rá az angol rendszám és biztosítás. te addig maradhatsz, amíg akarsz, de az autóra mások a szabályok
2013. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De az nem okoz gondot hogy a biztosítás nem az én nevemen van?


Évente fél évet lehet kint az autó, vagy elég 1 határátlépés fél év után?

2013. ápr. 7. 00:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot, ha nem a te neveden van.

Azért írjatok egy megállapodást (2 tanúval), hogy használhatod a kocsit külföldön.


Attól is függ, hogy mennyi ideig szeretnél kint maradni és milyen célból mész?


A hivatalos verzió:

- alap esetben 1 évben max 6 hónapot lehet kint az autó (nem indul újra ha kilépsz a határon)


- ha életvitel szerűen akarsz kint élni, akkor akkor nincs 6 hónap, hanem egyből kell rá angol rendszám


- ha kint tanulsz, de megmarad a magyar lakhelyed, akkor 6 hónapnál tovább is használhatod


- ha határozott idejű szerződéssel dolgozol és utána elhagyod az országot, szintén használhatod tovább 6 hónapnál...


szóval kéne tudni a részleteket.

2013. ápr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Frissdiplomás vagyok, és egyetemi gyakorlaton lennék kint 2x 5 honapot

A magyar lakhely természetesen megmaradna

2013. ápr. 8. 14:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor megoldható. Az biztos, hogy mielőtt belépsz az országba regisztrálnod kell az autót és fel kell mutatni valami szerződést, hogy meddig fogsz az országban tartózkodni stb.


Itt egy link, ezt olvasd végig: [link]

2013. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!