Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha nyaralni készülnél egy...

Ha nyaralni készülnél egy országba amelynek nem beszéled a nyelvét elmennél előtte egy 4-5 órás "gyorstalpaló" nyelvtanfolyamra?

Figyelt kérdés
Hogy ne csak az úti kisokosra hagyatkozhass, hanem lehetőséged legyen élőszóban gyakorolni valakivel néhány alapvető kifejezést, pl. köszönés, ételrendelés, levélfeladás, stb.
2013. ápr. 19. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az olyan szívélyeskedésekre, hogy megtanulj köszönni, meg bemutatkozni nem kell nyelvtanfolyam, egy google keresés kidob egy hasznos kifejezések listát, de a jobb útikönyvek appendixében is találsz ilyet.


Olyan szituációkban meg, mint levélfeladás, ételrendelés szinte lényegtelen, hogy ismersz-e 4-5 alapkifejezést, mert úgysem érted majd, amit válaszol rá a másik fél. Meg persze ott az angol, mint közvetítőnyelv.

2013. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is fölösleges. Hogyha beszélsz angolul, azt szinte mindenhol megértik, te viszont egy ilyen rövid tanfolyam után ugyanúgy nem fogsz érteni semmit az adott nyelven, mint előtte.
2013. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem látom értelmét.

Angollal eddig minden országban elboldogultam.

Ott is ahol nem tudtak angolul,van kezem-lábam elmutogatni.

2013. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 klopusz ***** válasza:

Németül beszélek, Franciaországban jártam. Gondolhatod, milyen "készségesek" voltak a franciák.

Szóba sem álltak velem, de nem érdekelt különösebben. A látnivalók nyelvtudás nélkül is szépek, bevásárolni meg önkiszolgálóba jártam.

2013. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hogy 4-5 órás gyorstalpalónak, de 4-5 hetesnek sincs kb semmi értelme. Tudsz majd mondani kb 10 előre begyakorolt mondatot, de hogy mit mondanak, arról mukkod sem lesz.

Inkább beszélj valamennyire tört angolsággal meg mutogass, azzal többre mész.

2013. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valami gond lesz azzal a nyelvtanulási módszerrel ha 4-5 hét alatt csak odáig sikerül eljutni, hogy 10 fix mondatot tudsz utolsó! Ez max egy nap.


Amúgy szerintem érdemes, de tanfolyamot emiatt fizetni felesleges.

2013. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Valami gond lesz azzal a nyelvtanulási módszerrel ha 4-5 hét alatt csak odáig sikerül eljutni, hogy 10 fix mondatot tudsz utolsó! Ez max egy nap. "


A 4-5 órás verzióra mondtam ezt, 4-5 hét alatt már meg lehet tanulni valami nagyon minimális óvodás szinten primitív mondatokat összerakosgatni, de az is olyan, hogy kb 1 hét alatt kimegy a fejedből.

2013. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minek? A magyar világnyelv. Mindenhol elboldogultam úgy, hogy pár szót tudok csak angolul, szinte még alapszinten sem, pedig rengeteg helyen voltam már.
2013. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!