Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg igaz hogy külföldön...

Tényleg igaz hogy külföldön szállodában ill autókölcsönzőben csak a dombornyomott kártyákat fogadják el a sima master card-ot nem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Autókölcsönzönél többnyire dombornyomott kell, szállodánál is előfordulhat, de ott annyira nem jellemző.
2013. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Franciaországban és Olaszországban mi csak dombornyomottal tudtunk fizetni, az én sima kártyámat nem fogadták el.
2013. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Angliában autóbérlésnél dombornyomott kártya vagy a helyi bankok által kiadott kártyák a jók.

Szálloda válogatja hogy melyiket fogadja el.

2013. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A dombornyomott kártyát tarjták simának(már ha nem szó szerint érted a sima szót). Az electron verziók az igaziak lebutítása.
2013. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Németországban is csak dombornyomottat fogadtak el.
2013. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hihetetlen oo

meg jo h nem indultam el igy kulfoldre..

nekem csak a "nem dombornyomott" verzio van. eddig mindenhol elfogadtak( benzinkut, boltok) de szallodaban meg nem probaltam..

akkor szerintetek legyen nalam par 100 euro kp-ben?

2013. ápr. 28. 14:40
 7/9 lencsefőzelék ***** válasza:
Na ja, a készpénz sosem árt, de van, hogy azt sem fogadják el. Tavaly így jártam. Csak bankkártyával lehetett fizetni, és az sem volt mindegy, hogy milyen (dombornyomotton belül). Van credit és debit card, vagyis hitelkártya és bankkártya, és mivel nekem "csak" ez utóbbi volt, megvágtak még egy 140 eurós extra biztosításra is. Plusz a teletank benzin, de azt legalább elhasználtam.
2013. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaz. A legtobb helyen nem fogadjak el. En is megjartam mar ezt.

Jotanacs.

Ha utazol, legyen nalad dombornyomott VISA, es 100 usd. Azt mindenhol elfogadjak. Nalam is mindig van.

2013. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bizony, Dániában és Franciaországban is volt olyan helyzet hogy csak PIN kódos chipkártyával lehetett egyszerűen fizetni, sőt Koppenhágában még azzal is megjártam hogy több mint négyszámjegyű PIN kódomat a jegyautomata nem fogadta el.
2013. máj. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!