Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai magyarok! Milyen kint...

Angliai magyarok! Milyen kint élni?

Figyelt kérdés

Van honvágyatok?

Kijöttök a fizetésetekből?

Ha van gyermeked, akkor ő hogyan szokta meg az új környezetet?

Milyenek az ottani iskolák?(Általános- és középiskolára gondolok.)

Mennyi pénzért béreltek házat/lakást?Melyik városban éltek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. máj. 1. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Van honvágyatok? "


Az elején, kb. 2 hétig volt, de aztán kezdtem a munkahelyemen, megismerkedtem új emberekkel, azóta nem vágyódom haza. Magyar(ok) társaságára ritkán vágyom, ha mégis, akkor elmegyek egy magyar buliba vagy találkozóra.


"Kijöttök a fizetésetekből?"


Én a magam részéről nagyon elégedett vagyok, jól kijövök a pénzemből, mindenre jut, amire kell, nincsenek filléres anyagi gondjaim. Évente 2 alkalommal nyaralok, egy kisebb,(3-5 napos) és egy nagyobb(14 napos) periódusokban. A fizetésen kb. 20-22%-át megtakarítási céllal félrerakom.


"Mennyi pénzért béreltek házat/lakást?"


Jelenleg egy studió lakást bérlek egy jó helyen lévő kerületben, nyugodt környéken 780 font-ot fizetek érte havonta minden rezsivel együtt, kivéve a 35 font a TV és internet előfizetésemet.


"Melyik városban éltek? "


Londonban lakom, pontosabban észak-nyugat london egyik kerületében. (20 perc a belváros metróval, és a metró az ajtómtól kb. 3 perc.)

2013. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nincs honvágyam, nem is volt. Tudom miért jöttem, számítottam rá hogy nem lesz egyszerű az eleje, de az otthoniakkal minden nap tartom a kapcsolatot neten, illetve olyan a telefonom hogy ingyen beszélek külfölddel. Ha meg nagyon haza akarok menni 70-80 font a retúrjegy.


Kijövök, bár mi amennyit tudunk azt egy jól jövedelmező befektetési alapba tesszük, szóval van passzív jövedelmünk is. Az elején spóroltunk ahol tudtunk, de most már többet keresünk és belefér az étterem, sörözős meccsnézés a haverokkal, kisebb utazások, stb.


Gyerek nincs.


Észak-nyugat Londonban élünk és havi 600 fontért bérlünk egy 2 fős szobát. Ebben benne van minden rezsi, net, stb. A lakásban többen lakunk, de elég nagy, nem zavarjuk egymást. Persze jobb ha nem kell osztozni idegenekkel és így vendégeket sem tudunk fogadni, ezért ősszel tervezünk költözni, vagy egy garzonba, vagy egy ismerős párral egy 2 szobás lakásba.

2013. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem tartozott a kérdéshez, de lehet hogy érdekes számodra: Én éltem korábban Hollandiában (Rotterdam) és Bécsben is, így van összehasonlítási alapom.

Mindkét helyen jobb volt a bevétel/kiadás arány, London ilyen szempontból nem a legjobb választás, Európa legdrágább városa. Valamint én Bécsből kevesebb mint 1 óra alatt otthon voltam Sopronban, maga a város is jóval kulturáltabb és nincs ennyire fullon tele mindenféle Európán kívüli bevándorlóval.

Az én szakmámban viszont Londonban jóval több lehetőség van, viszont letelepedni nem fogunk, ez egy jó tapasztalat szerzés, kapcsolat építés, de letelepedés szempontjából ennél vannak sokkal jobb helyek is, valószínűleg Bécsbe fogunk visszaköltözni.

2013. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 1. 15:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok. Ha már Digó leírta, leírom én is.


Magam is dolgoztam Ausztriában, de nekem valahogy mindig Anglia volt a célom. Nem feltétlen London, bár tény, hogy itt kereshetek legjobban a szakmán belül. Szeretem a várost, drága ez igaz, de ha nem minimálbért keresel, akkor nagyon jó itt.

2013. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Persze, ha itt keresel jobban mint máshol akkor érthető a dolog. De ha ugyanazt a pénzt keresnéd itt is és pl Bécsben is, akkor én Bécset választanám.

Mondjuk ez egy szubjektív dolog, tudok olyanról is aki minimálbért keres és nem költözne máshová Londonból. Van aki azért nem mert valamiért tényleg szeret itt, de a jellemzőbb az hogy aki egy borsodi falun és Londonon kívül mást nem nagyon látott a világból annak ez a paradicsom.

2013. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
52%
Hat nem tudom. Van akinek nagyon bejon, En alig varom mar hogy hazaszabaduljak innen. 2 eve jottem es Manchesterbe vagyok. Annyi elonye van h 2 ev alatt osszeraktam egy lakasra valot otthon. Manchester olcsobb joval mint London, en havonta durvan 300-350bol kijovok (2en berelunk egy lakast, ami rezsivel egyutt kb 700ba van havonta es NEM ugynoksegtol van, nem megosztott). A gyerekek nehezen szokjak meg kikozositik oket mert kulfoldiek, foleg mivel a nyelvet sem tudjak, az iskolaban is szeparaltan tartjak oket kulon osztalyba, gondolhatod hogy a tobbi osztalynak nem ezek a gyerekek szoktak lenni a kedvenceik. Az oktatas maga sem magas szinvonalu, baratom lanya most 8.osnak felelne meg otthon, es meg mindig rajzolgatni kell az a hazi feladat, szorzo tablat nem igazan ismerik meg... Bar allitolag (el is hiszem) ez anglia egyik legrosszabb kornyeke rasszizmus szempontjabol, itt meg keves a bevandorlo de aki van azokat nagyon utaljak. Egyik ismerosomnek pl szeklettel kentek ra az ajtajara, hogy GO HOME, 1 hettel a bekoltozese utan. Nekem is volt mar a szarmazasom miatt szemelyes problemam egy munkatarsammal. Ha kijossz mindenkepp TUDJ angolul, ha nem fogsz tudni, atvernek ahol csak tudnak, es megkarositanak, sokkal nehezebben kapsz munkat es az kutya rossz lesz. Nem sok magyar van itt de azokat jobb kerulni, nem fogsz jol jarni a baratsagukkal. Osszessegeben csak veszhelyzetben ajanlom amig anyagilag osszeszeded magad, nekem egyatlan nem jon be, bar sokan vannak akiknek tetszik a "multikulti", van aki kifejezetten nagyon orul neki hogy kulfoldieknek nyalizhat akik semmibe veszik, kinek a pap kinek a papne. Sok helyen jartam mar a vilagba es eddig mindegyik jobban tetszett, nehany honapon belul koltozok haza. Ha barmi kerdesed van meg szivesen segitek privatba. Udv
2013. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Manchester környékéről én is sok rosszat hallottam.Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 1. 21:19
 9/16 goaus ***** válasza:
100%
Kilenc napja jöttem ki egy dél-angliai városba. Meglepő, de olcsóbb a bevásárlás mint otthon, rengeteg akció van, ha figyeli az ember sokat spórolhat. Lakás itt 5-800 font között, helytől, berendezéstől függ, mi 600ért bérlünk egyelőre egy apartmant, 100 méterre a tengerparttól. nem a legmodernebb, de ennyiért ajándék.:) Az angolok itt kedvesek, semmi rasszizmus vagy ilyesmi, de sok is a spanyol, olasz lengyel, mindenki elvan, tök nyugi van. Nem itt fogunk letelepedni, de már innen sem mennék vissza Magyarországra soha az tuti.:)
2013. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sok sikert!
2013. máj. 2. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!