Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova érdemes Bulgáriába menni...

Hova érdemes Bulgáriába menni nyaralni?

Figyelt kérdés
Milyen a tengerpart,emberek,árak,stb?
2009. szept. 30. 19:12
 1/6 anonim válasza:
Én hegymániás vagyok, úgy hogy csak ehhez tudok hozzászólni. Mondjuk pont 10 éve voltam, úgy hogy nem túl frissek az emlékeim. De először is ott vannak a Szófia környéki hegyek, a Vitosa. És én még a nem túl távoli Rila-hegységben is voltam. Nagyon kellemes volt mind a kettő mondjuk a Tátrához képest. A Rila magasabb mint a Magas-Tátra, de sokkal jobban járható, a legmagasabb részek is viszonylag lankásak. Gyönyörű virágos rétek, tavak, erdők vannak, és nyáron stabil, megbízható kellemes idő van, ami a Tátráról nem mondható el. Sajnos a településnevekre nem emlékszem, de van ott egy üdülőfalu, onnan célszerű kiindulni több felé. Akkor még a szállás is olcsó volt. Hát a színvonal is sekélyes, de azért tűrhető. És ebből a faluból felmásztam az egyik csúcsra, majd onnan leereszkedtem a Rila kolostrohoz. Fantasztikus volt felülről közelíteni. Egy nagy üggyel-bajjal beszerzett nem túl minőségi használt túristatérképpel lényegében gond nélkül elvoltam, tán csak egyszer tévedtem el, akkor se nagyon, a jelzések és az utak követhetők voltak, bár a bulgárok teljesen ki voltak akadva, hogy külföldiként, minden helyismeret nélkül hogy mertem nekivágni ennek az egésznek. Még egy kis adalék: Kétszer jártam kinn, és mind a kétszer megfertőződtem, borzalmas hasmenés, hányás gyötört utána itthon 4-5 napig. De így se bántam meg.
2009. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 30. 21:06
 3/6 anonim válasza:

hu én 2éve voltam bulgáriában a sunny beach-en,gyönyörű:) és az éjszakai élet is iszonyatosan jó.rengeteg ember,sok program,látnivaló...imádtam:)


[link]

[link]

2009. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hello, mi is 2 éve voltunk kint. Napospartot ajánlom, az szépen ki van építve szállodákkal, éttermekkel, szórakozóhelyekkel, és szép a tengerpart is. Az árak viszonylag olcsók voltak, jók a kaják. A tengerparton amit érdemes megnézzni az Nessebar, más látnivaló nincs. Van egy "delfinárium" de olyan koszos a víz, hogy 2 delfint nagyítóval kellett keresni a vízben, így a műsort már meg sem nézztük. Szóval, ha csak a tengerpart érdekel ajánlom, de ha onnan elmész körülnézzni a közelben nem sok minden van.
2009. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Méghogy nincs látnivaló a Naposparton? :) Csak keresni kell... Ott van Nessebar, el tudsz menni hajókázni, el tudsz menni Várnába (amely megint csak egy tök szép úticél és nem csak a Delfinárium miatt), el tudsz menni Burgaszba, amely szintén egész napos programot kínál. És máris megvan egy heti programod, de akár két hetet is el lehet ütni ezekkel a helyszínekkel.
2009. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még tudom ajánlani Ruse várost, a Duna partján a román-bolgár határ mellett. Szerintem az is gyönyörű város!
2009. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!