Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonbol Németország? Szerint...

Londonbol Németország? Szerintetek megéri váltani? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés
Jelenleg Londonban élek igaz még csak 3 hónapja.Vendélátásban dolgozok mivel ez volt kézenfekvöbb másrészt ezt tanultam.Nagy reményekkel indultam Londonba.De inulásom elött Németország is szerepelt a munkavállalás terén.London-t választottam.Mint utolag kiderült nem biztos jó döntés volt!Ismerös által jutottam ki de azért volt "mézes madzag" lóbálva elöttem.De mindent köszönök neki amiért segített.Kevés az ien ember manapság sajnos.Szerencsére munkám lett 1hónap után.De egyre jobban elkeserit a dolog,hogy itt fele annyit se tudnék félre tenni mint ott.Viszont maga az élet tetszik Londonban.Az időjárás kevésbé...Viszont vissza térve a kérdésre merjek belevágni?Angol nyelvtudásom nem a legjobb.Németül pedig nem tudok.De olyan helyen dolgoznék ahol nem számit.Már dolgoztam Franciaországban is igaz rövid ideig de ott is jobban kijöttem a pénzemböl mint itt.Elsösorban anyagi indokbol váltanék.Szoval sajnos eléggé döntésképtelen helyzetben vagyok!Kérem trollok kíméljenek! 20/f
2013. máj. 23. 05:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Miböl gondolod, hogy Némerországban többet tudnál félretenni? Az, hogy ott esetleg többet fizetnek, közel sem jelenti azt, hogy több is maradna, orr ugyanis drágább minden.


2. Ha nem tudsz németül, akkor hogy akarsz - föként vendéglátásban - dolgozni? Nyelvtudás nélkül semmi esélyed. Olyan munkahely nincs, de ettöl függetlenül nem tudsz bevásárolni, lakást keresni stb.


3. Az idöjárás nem sokkal másabb, ez nem indokolja, hogy válts.

2013. máj. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször nekem is az elsö válaszoló válaszai jöttek be, de megnéztem és 20 éves vagy. vagy is még nagyon fiatal még akár 300 országot is végig próbálhatsz.


Németországban élek, így tudom, hogy azért milyenek itt a lehetöségek. Nyelvtudás alap. Talán idénymunkákban nem, oda elég az éppen német, pl spárga szedés, eperszedés stb... Ezek nagyrésze áprilistól -juliusig van.

Vendéglátásba minimum a jó nyelvtudás.

Itt egy pincér 800-1500€ körül keres havonta (ezt kézbe) teljes munkaidöben. Egy lyuk szoba 200-300€ körül van egy lakás 300€-nál kezdödik még a legeldugottabb helyen is.


Amit ajánlok még várjál azért minimum 3 hónapot, vagy amíg legalább 1 évet ott töltöttél. Ès utánna gondolkozzmég.

Fiatal vagy félre nem kell tenned sokat még, elsö 1-2 évben éljél meg arra törekedj és utánna ha már van belátásod az országra, a nyelvet is jól beszéled törekedj magasabbra.


Èn a helyedben maradnék ahol vagyok. Járnék nyelvtanfolyamra, hogy tökéletesen beszéljem a nyelvet. Majd mindig keresnék magasabb helyeken vendéglátásban munkát. Közben nézegetném mindenhol a lehetöségeket, hol tudnék egy kiegészítö kurzusra menni abban amit csinálok.

Ha építed a karrieredet akkor 30 éve korodra már elég magas pozcióba kerülhetsz, ahonnan már lesz esélyed sokat félre tenni.

2013. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
próbálj meg egy másik angol várost, ha ennyire nem jó London. vagy mehetsz haza 60.000-ért robotolni. a döntés a tiéd. a magadfajta nyavalygókat soha nem értettem meg.
2013. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is maradj Angliában és ha esetleg találsz más városban egy másik munkát és talán jobban fizet,vágj bele!London tényleg nagyon drága hely.A németeknél sincs kolbászból kirakva a kerítés....fôleg nyelvtudás nélkül!Javaslom fontold meg...lehet 1 év múlva pozitívan alakul minden.
2013. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az is egy fontos szempont, hogy Németországon belül hova mennél.
2013. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!