Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Máltán?

Milyen az élet Máltán?

Figyelt kérdés
Bizonyos blogokon utána olvastam, de valamiért mégis hiányosnak érzem a begyűjtött információkat. Wikipédia szerint 702€ a minimálbér jelenleg Máltán. Ezt ki is fizetik vagy csak hiú remény? Rosszul gondolom, hogy mindazok ellenére, hogy Angliában ilyen magas a fizetés a Máltaihoz képest mégis Máltán jobb életminőséget engedhet meg magának az ember? Máltán 300€ körül több hálószobás lakásokat lehet kivenni melyek a partra néznek. Angliában 500-600 fontba kerül egy szoba nemhogy lakás. Az utazásról nem is beszélve. Kérem aki mondhatni 'friss' információkkal tud szolgálni az ne habozzon! Előre is köszönöm!

2013. máj. 26. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nemrég jöttem ki Máltára, nagyon szép hely. A fizetés valóban ilyen 700-750 euró körül mozog, és egész gyorsan lehet munkát találni, főként a turizmus-vendéglátásban. A lakások viszont itt is drágábbak, mi 750euróért bérlünk négyen egy kétszobás lakást, és ez normális árnak számít...itt is sokan bérelnek pont ezért szobát, vagy állnak össze többen. Arról én is hallottam ,hogy nem kevesen jönnek át Angliából, mert az idő is sokkal jobb, és alapvetően jobban ki lehet jönni a fizuból, bár azért nem a meggazdagodásról szól az itteni lét általában. Akkor érdemes szerintem kijönni, ha szeretnél nyelvet tanulni, sokat bulizni és a nyaradat nem otthon eltölteni:)) A kaja pl. drágább, mint otthon. Most hirtelen ennyi jutott eszembe:)

Ha még érdekel valami, szívesen válaszolok:))

2013. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

750 Eur nagyon sok egy 2 szobás lakásért.. Mi egy hatalmas 2 szobás lakást a tengerparton a feléért bérlünk, és itt még erre is azt mondják, hogy drága.

Az élet? Megélsz szépen még egy mosogatói állásból is, amit csinálsz napi 5-6 órában. Nekem Málta kicsit unalmas, én már vágyom el innen, vágyom a pörgésre, a városi életre. :) A szél meg kikészítő sokszor! :) Gyere ki, élj itt kicsit, lehet, hogy neked jobban be fog jönni. Az elején még én sem értettem, mikor mondták magyarok, hogy unalmas, hogy mi lehet unalmas ebben, mikor a tengerparton éldegélsz, viszonylag kevés munkából jól megélsz. Hát most már értem. :)

2013. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

És ne a minimálbért nézd, itt tök máshogy számolj. Itt részmunkaidő van, amiből vagy vállalsz 1-et délutántól késő estig, vagy 2-t, akkor 12 órában vagy minden nap. Az órabérek: mosogató, kitchen cleaner: 3,5-4 Eur, plusz a jatt, mert igen, itt a mosogató is kap a jattból, ha pincér vagy, kerehetsz 5 Eur-t óránként.

Mi például részmunkaidőben vagyunk, így keresünk fejenként kb. 700-800 Eur-t. Ha teljes napot vállalsz - amit kénytelen is leszel, ha szezonra jössz ki -, akkor ennek a dupláját is megkapod.

2013. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remek hírek:) Köszönöm szépen:) Az unalom kérdés pedig biztos utól fog érni idővel, de egyelőre én is abban a cipőben járok mint Te, kedves második válaszoló, hogy nem tudom elképzelni:D Pedig biztos nem véletlen...
2013. máj. 29. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

De jó lehet,én szivesen mennék ki,nem pont dolgozni csak legalább egy hétre megnézni ugyan is oda vágyok már vagy 2 éve,csak pénz híján lehetetlen,a repjegy nyáron kb 20-30e Ft,akkor egy szálloda csak reggelivel ilyen 100.000Ft 7 napra,akkor még a vissza út is kb 30e Ft ami már rettentően sok :S

Máltát nem nekünk találták ki,de egyszer biztos ki fogok menni.

2014. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!