Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi az, amit Szlovákiában...

Mi az, amit Szlovákiában mindenképpen érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Lehet egy szép város, természeti jelenség, gyakorlatilag bármi, ami érdekes.

2013. máj. 28. 11:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon szépen köszönöm, találtam a válaszodban sok hasznos dolgot. Főleg természeti dolgok és szép városok érdekelnek, szóval pl. múzeumba kevésbé szándékozom bemenni.

Igazából azt tervezem, hogy lesz egy pár napom a jövő hét elején ott utazgatni, így ha ügyesen csinálom, tudok lenni bárhol az országban. 1-1 éjszakákra foglalunk majd valószínűleg szállást, így egy környéken egy napunk lesz. Mivel vonattal fogok közlekedni, a vasúton megközelíthető helyeket részesítem előnyben. Kis buszozás belefér, pl. úgy láttam, hogy Vlkolinec viszonylag gyorsan elérhető.

Képeket nézegetve, pl. Bártfa és az Árvai vár nagyon tetszik :) Meg ha sikerül, akkor útba ejtjük a Dobsinai jégbarlangot is.

Most kicsit elkezdtem aggódni, mert ha jól láttam, jövő hét elejére nagyon rossz időt írnak Szlovákiába mindenhol. :(

Nem tudok amúgy szlovákul, de eddig mindig sikerült valami közös nevezőt találni, sok helyen tudtak magyarul, vagy angolul, de volt, ahol "kézzel-lábbal" mutattuk hogy mit szeretnénk :D Meg persze néha csak nagyjából tudtuk, hogy mit eszünk, de legalább izgalmas volt :D

2013. máj. 29. 18:07
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Bocsi, előbb rosszul néztem és még nem voltál Selmecbányán. Szóval én szerelmes vagyok ebbe a városba, gyönyörű a belváros (sajnos elég sok ház szorulna még felújításra, de minden egyes alkalommal egyre jobb a helyzet), a kilátás fantasztikus és az egésznek hangulata van. Ha eljuttok az Újvárhoz (ami szerintem a legkevésbé érdekes belülről), akkor onnan kb. 5 km gyaloglás után van egy bányamúzeum, szerintem azt érdemes beiktatni. Köpeny, sisak, zseblábpa és indulás le a föld alá, keskeny kis járatokon. A felszínen pedig bányagépek és eredeti épületek.

[link]


Múzeumot írtad, hogy ne, de szerintem ez is érdekes

[link]


Aztán van még egy Klopačka (fa torony, hasonló, mint a templomtorony, minden órában jelez) is a városban, ahol egy nagyon szupi teázó működik.


Ha a szentháromság szobortól végig sétáltok a sétálóutcán, aztán mikor már nincs tovább köves út csak egy kis kigyúrt ösvény és azon mentek talán negyed órát, vagy még annyit sem, találtok egy gyönyörű tajch-ot, nem biztos, hogy ez az, de ha napos idő van nagyon hasonló színe van.

[link]


Ha már Selmecbányán vagytok érdemes szerintem elmenni Červený Kameň-be is, gyönyörű kastély.

2013. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

Az Árvai várat/kastélyt? is csak ajánlani tudom, és ha már ott lesztek, akkor a faluban lent van egy kis gyűjtemény, már nem emlékszem pontosan, de vagy régi szánok és kocsik, de lehet, hogy régi autók vannak kiállítva. Talán egy 30-40 darab. És esetleg az Árvai víztározó, egy kis hajóval be lehet jutni a közepén levő kis szigetre. És a vár alatt lehet tutajozni is. Bár lehet, hogy az csak a nyári szezonra jellemző.


Ha a Dobsinai barlangot választjátok, akkor a közelben van a Spišský hrad is (szepesi vár?), Kežmarok (Késmárk), de a szlovák paradicsom önmaga is fantázia.


Azzal számoljatok, hogy hétfői napokon a barlangok és sok műemlék is zárva van.



Bártfa a nagy álmom, de ott még nem voltam :-(

2013. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

Kajánál nagyon nem tudtok melléfogni, nincs semmi gusztustalan benne és olyan sem nagyon, aminek ne lenne magyar megfelelője. Talán a bryndza. Ha szeretitek akkor a bryndzové halušky vagy a brydzové pirohy nagyon jó választás. Érdemes kipróbálni a vad húsból készült kajákat (jedlá z diviny) és Árván a pisztrángot.


Bocsi, ha picit sok voltam, de idén sajna nem megyünk kirándulni és most picit beleéltem magam a tervezgetésbe. Azt nem tudom, hogy ezek közül mi közelíthető meg vonattal, mert nem szoktam vonattal kirándulni járni...

2013. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm szépen megint, ezeknek is utána fogok nézni.

Azt hiszem Selmecbányára rábeszéltél :)


Jaaaj, az a bryndza halusky, az nagyon finom, eddig majdnem mindig olyat ettem, ha Szlovákiában jártam. Nekünk Magyarországon ez a sztrapacska. Ha jól tudom, nektek az nem a juhtúrós változat, hanem a savanyúkáposztás...?


Tényleg köszönöm még egyszer a tippeket!

2013. máj. 30. 21:34
 16/19 anonim ***** válasza:

Közben rájöttem még egy hibámra, hiába, ez van ha éjjel netezek. Selmecbánya mellett a kastély nem Červený Kláštor, hanem Svätý Anton. Körülötte arborétummal.


[link]

[link]


Remélem jól érzitek majd magatokat! Ha lesz egy kis időd, elmesélhetnéd majd, merre jártatok végül is.


És egy tipp rossz időre: Bešeňová, egész évben nyitva tart.


[link]


nem túl aktuális, de legalább magyarul:


[link]

2013. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Tegnap elkezdtem még keresgélni az első kastélyt, amit írtál, nem találtam, de ráfogtam arra, hogy este van és elmentem aludni :D

De így már megvan. Szépnek tűnik.

Most már csak az időtől félek nagyon... egyre rosszabbat ír :( Csak keddre látok naposat, utána megint eső. Így még azt sem lehet, hogy eltoljuk pár nappal, mert utána is ratyi lesz. Pedig én már nagyon mennéééééék...

2013. máj. 31. 09:20
 18/19 A kérdező kommentje:
Természetesen megírom majd a tapasztalatokat! :)
2013. máj. 31. 09:23
 19/19 anonim válasza:
Szlovákiai vagyok. Rengeteg csodás hely van itt, csak meg kell találni. Az egyik kedvencem a Pieninek Nemzeti Park, ahol a tutajozásra is lehetőség van. Kihagyhatatlan!
2013. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!