Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kinek milyen tapasztalata van...

Lany06 kérdése:

Kinek milyen tapasztalata van Olaszország északi részéről?

Figyelt kérdés
inkább velence, bibione és triest környéke érdekelne:)

2013. jún. 15. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ezek közül Velencében és Triesztben voltam.

Velence szerintem gyönyörű,nagyon megéri elmenni :)

Hajóval mentünk.Sokat sétáltunk z utcákon,láttuk a Sóhajok hídját is,és átmentünk (nem jut eszembe a neve,hogy mivel) a csatorna egyik oldaláról a másikra.A Szent Márk téren is voltunk,viszont a székesegyházba nem mentünk be.Azért nem ,mert ugye van bent múzeum,de túl sokan állnak mindig sorba.

Mi egy napot töltöttünk csak Velencében(a többit Olaszo.más részein,és más országokban).Bementünk kávézókba is,vannak jó kávézók,ahogy láttam.Az árak szerintem nem mindenütt olcsók.Mi amúgy csak hűtőmágneseket,kaját,meg édességet vettünk.Vannak jellegzetes ottani édességek.És van valamilyen jellegzetes olasz süti is,nem tudom a nevét.Valamilyen barackos tölteték van benne,és..olyan mintha "rácsozott tészta" lenne rajta.Nem tudom,mennyire érthető ez így.Amúgy,mi a szálláson is olyat ettünk.Nem tudom mennyire jó,mert a mi szállásunkon szerintem az volt a fogások között a legjobb,de máshoz képest nem tudom milyen.


Triesztben is voltam.Ott is csak 1 napot.Megnéztük a Miramare-kastélyt,nekem tetszett.Amúgy,azt hiszem Miksáé volt,Ferenc József testvéréé,aki mexikói császár volt. (kis történelmi plusz infó :D)Amúgy szép,fehér kastély,a tenger mellett.Triesztnél fürödtem a tengerben is.Mi a sziklás részen voltunk (lehet van más rész is,nem láttam,de úgy hallottam,hogy igen.)Amúgy jó volt.Annyi negatív oldala volt,hogy a kövek megsebezték a lábam és kivérzett.De amúgy,arra jó ha valami papucsot veszel,és akkor nem bánthatnak a kövek.Másokon is láttam olyat,de nekem nincs.


Észak-Olaszországban én még Trauttsmansdorfban voltam.Ez is Sisi kastélya volt.De rengeteg virág van ott,szökőkutak,és hatalmas parkja van.Nagyon szép mediterrán növényekkel.Nekem nagyon tetszett.És van belül egy kis Sisi-múzeum,és van az erkélyen egy elég élethű Sisi-szobor.Ez nem tudom mennyire érdekel,de gondoltam leírom.De,amennyi szép növény van,már amiatt is érdemes elmenni szerintem.

Mi egyébként Ausztriából mentünk Olaszba.És nagyon szép volt maga az odafelé vezető út is,a hegyek és utána a mediterrán növények.


Szóval,összességében véve,nekem az észak-olasz rész tetszett :)

2013. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!