Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliaban milyen az elet?

Angliaban milyen az elet?

Figyelt kérdés
Olyanok velemenye erdekelne akik Angliaban elnek vagy eltek es volt igy volt lehetoseguk sajat maguk megtapasztalni az ottani eletkorulmenyeket. Milyen az elet ott? Milyenek az arak? Milyen munkalehetosegek vannak? Milyen a gazdasag/kozlekedes/politika? Minden erdekel. Koszonom elore is a valaszokat!
2013. jún. 20. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
2%

Látom Google nem a jóbarátod...

[link]

2013. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg ilyen kérdés volt már, kérlek olvass el párat. vagy nézz angliai magyarok fórumát, stb.


Azonban írok néhány dolgot.


Az árak magasak, de a fizetések is. Munkalehetőség van, feltéve ha beszéled a nyelvet. Minimálbérből (cca. 900 font nettó) itt is nehéz. Megélni meglehet ennyiből is, de félretenni már nem. Jó szakmával, nyelvtudással azonban valóban jól meg lehet élni.

2013. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van már rengeteg ilyen kérdés, de legyen...


Itt élek 8+2 éve

Milyen az élet ott?

Nekem jó, vannak nem okés dolgok, de otthon több van. Szerintem... mások szerintem meg ez épp fordítva van. Kérdés, hogy te mit keresel pontosan.


Milyenek az árak?

Okésak... ruhák olcsók, műszaki cikkek olcsóbbak, mint otthon, a kaja kb olyan árban van, viszont jóóóóóóval nagyobb a választék, ami főleg annak köszönhető, hogy a világ minden tájáról élnek itt emberek, így kb minden igényt kielégítenek a boltok.

Én amit szeretek, hogy tök jó minőségű, állapotú használt dolgokat is lehet venni fillérekért ebayen. Értek ez alatt bútorokat, vagy pl nekünk most lényegesek a gyerekholmik, amiket szintén tized annyiért szerzek be, mint ha otthon kéne megvennem ugyanezeket akár használtan is.

Használt autót is lehet olcsón venni, de ez is már a kategóriától függ meg a kortól, meg attól mennyit futott... de azt mondom egy alapkocsi nem véesze. A fenntartása már annál inkább, roadtax, évente MOT, de leginkább a biztosítás az, ami nagyon komoly pénzbe kerül. Mondjuk ez is függ attól hol laksz, én Londonban, így nekem állati magas a biztosításom. Legalábbis szerintem.

Persze a komolyabb dolgok, mint lakás már nagyon drága, ami ezerrel felhúzza a megélhetési kiadásokat. Értem ez alatt azt, hogy ha valaki már egy mondjuk 3 hálószobás, kertes házat szeretne jobb környéken, nagoyn mélyen a zsebébe kell nyúlnia és egy fizuból már egy család egy olyan ház megvételekor, hitel mellett már nem él meg. Tehát amikor túljutsz a kezdeti buli időszakon, amikor elkezded komolyan venni az életet, akkor rájösz, hogy itt sem konnyű és a normális életnek már itt is komoly ára van.


Milyen munkalehetőségek vannak?

Megint kérdés, hogy milyen tapasztalattal rendelkezel, mennyire beszéled a nyelvet, mennyire vagy rátermett, mi a célod. Én azt mondom van munkalehetőség és jó fizuért, de mi jól képzettek vagyunk és komoly munkatapasztalattal is rendelkezünk. És nem utolsó sorban hiszünk magunkban, így mi simán olyan munkát végzünk olyan pénzért, mint az angolok. De ha két házzal arébb mész, ahol "józsi" kijött alig nyelvtudással, alig végzettséggel, valószínűleg más véleményen lenne. "Alja" munka sok van, de rengeteg rá a jelentkező is, ezt kell észben tartani. Ambíció nélkül pedig itt (sem) jut sehova az ember. Persze ki lehet fogni nyugis pozíkat is, van ismi, aki a Lidl-ben dolgozik évek óta, szereti, el van vele, megbecsülik... évente kap fizu emelést, persze nem tengersokat keres, de neki így most megfelel.

Ami itt jó, hogy ha látják, hogy csinálod, ügyes vagy, akkor megbecsülnek és ez jó érzés. Nagy húzó erő a motívációban. Lelkesebben csinálja az ember a melót, érzi, hogy tart(ozik) valahova. Ezt otthon soha nem tapasztalatm, pedig otthon is dolgoztam nem egy helyen és mindenféle melókban.


Milyen a gazdaság?

Anglia jobban el van adósodva mint Mo... :)


Milyen a közlekedés?

K.rva drága! A legdrágább a világon, cserébe kapsz késést, szemetes buszokat, kimaradt járatokat, útközben leszállítást, mert a busz nem megy tovább és csúcsidőben elképzelhetetlen tömeget. :)

Ha a kocsit választod, akkor pedig dugót... már a továbbra is Londonrl beszélünk.


MIlyen a politika?

Nyugis. Itt simán beszélget egy munkáspárti a konzervatívval a kocsmában egy sör mellett KULTÚRÁLTAN. Nem esnek egymás torkának és elfogadják egymás álláspontját. Amúgy annyira folysz bele, amennyire akarsz. Ha egyáltalán nem akarsz, akkor egyáltalán nem is hallasz róla. Itt nem folyik csapból is a politika, a pártok nem szítják az ellentéteket tudatosan és választják ketté az országot ellehetetlenítve az életet. Simán belefér, hogy ha megkérdezel az utcán valakit, hogy ki az aktuális miniszterelnok nem feltétlenül tudja, ha nem érdekli. Mert kb alig lehet hallani róla... persze ha valaki már veszi a fáradtságot (és itt ezen van a hangsúly), és kinyit egy újságot, vagy végig néz egy híradót, akkor tudja, de amúgy nem lehet kitalálni... nem úgy mint otthon, ahol az orbánozás, vikikirályozást még a legkihaltabb falubeli 1000 éves nénike is fújja, mert hallja akarva akaratlanul.

2013. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

"K.rva drága! A legdrágább a világon, cserébe kapsz késést, szemetes buszokat, kimaradt járatokat, útközben leszállítást, mert a busz nem megy tovább és csúcsidőben elképzelhetetlen tömeget. :) "


Evvel nem teljesen értek egyet! Valóban drága a közlekedés, és egy ekkora hálozathoz képest pontos is. Persze késések előfordulnak, de mintha otthon nem lenne, egy negyed akkora városban. Kiváló metróközlekedést kapsz a pénzedért cserébe, tömeg itt is van, de mit várni egy ekkora várostól? Csúcsidőben pedig felesleges buszozni, pláne a belvárosban. A szemetes buszok pedig nem az ország, hanem az emberek hibája, akik eldobálják a szemetet a buszon.

2013. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Anglia nem épp a csúcsok csúcsa legalábbis én rühelltem ott lakni. Jól meg lehet élni de valahogy nem szerettem.
2013. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

"Nyugis. Itt simán beszélget egy munkáspárti a konzervatívval a kocsmában egy sör mellett KULTÚRÁLTAN. Nem esnek egymás torkának és elfogadják egymás álláspontját. Amúgy annyira folysz bele, amennyire akarsz. Ha egyáltalán nem akarsz, akkor egyáltalán nem is hallasz róla."


Szerintem ez Magyarországon sincs másként. Radikálisabbak meg mindenhol vannak. Biztosan Angliában is.

2013. jún. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen az elet? Nyugis. Hogy milyen szintu? Az a fizudtol fugg. En mernokkent dolgozom, nem LOndonban, hanem egy nagyobb varosban es nincs mire panaszom. Egyedul berlek egy ket halos lakst, nagy nappalival, a belső resz szelen. A belvaros 15 perc gyalog. MInden reggel uszodaba megyek melo elott, mert nagyon olcso a havi berlet. Az emberek kedvesek, segitokeszek. Sajna az angolomat csiszolni kell meg, de az emberek meg akarjak erteni amit mondani akarok, az ujsagostol kezdve, a fonokomon at a kocsmaban megismert emberekkel egyutt mindenki. A bevendorlo ellenesseg meg azokkal szemben van csak, akik nem akarnak asszimmilalodni, errol multkor beszeltem egy kollegammal. Latjak az emberen az igyekezetet, akkor segitik, elmagyarazzak azokat a poenokat, amik nekik alap dolgok, de az nem erti, aki nem itt nott fel. Mondjuk szerencses vagyok, mert a munkahelyem kb 95% brit, igy en veluk tartom a kapcsolatot.

Szoval ez csak egy oldala az eremnek, de szerencsemre nekem jo a tapasztalatom.

Remelem segitettem.

2013. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!