Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ideiglenes személyit lehet...

Ideiglenes személyit lehet igényelni a személyi igénylése után? Az ideiglenes személyivel lehet EU-ban utazni?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom csak akkor adnak ideiglenest, ha nincs útlevelem vagy jogsim. Jogsim az van, de hétvégén megyek ki, a személyi még nem jött meg (múlt hét kedden igényeltem), és a jogsi ugyebár nem érvényes külföldön, szóval nem tudok kimenni elvileg.

+1 Ha kimegyek egy szál jogsival, és úgy igazoltat egy osztrák rendőr, akkor mi történhet? Bevisznek, vagy csak egy sima bírság? Lesz ott rajtam kívül 7 másik ember, úgy annyira talán nem gáz?



2013. jún. 25. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes személyi alkalmas utazásra, de valóban nem kaphatsz ha van jogsid. Ha nem Te vezetsz, akkor szerintem elég kicsi az esélye, hogy igazoltassanak, amúgy nem tudom mik ilyenkor a szankciók, de nem hiszem, hogy túl súlyosat.

Nyilván az adott rendőrön is múlik, hogy egyáltalán foglalkozik-e a dologgal.

2013. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ideiglenessel csak a megyédben igazolhatod magad aha Győri vagy akkor pl.: Pest megyében az nem jó..
2013. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Ezt a butaságot hol hallottad?
2013. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm szépen a választ, esetleg járt már valaki úgy, hogy igazoltatták külföldön érvényes okmány nélkül?
2013. jún. 25. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!