Kezdőoldal » Utazás » Európa » A magyarok miért "Bécseznek"...

A magyarok miért "Bécseznek" és nem mondjuk "Nagyváradoznak"?

Figyelt kérdés

Amikor európai emberek kiruccannak vásárolni, mulatozni egy másik nagyvárosba, akkor általában nyugatról keletre szoktak menni, hogy olcsóbb árakkal és kevésbé szigorú törvényekkel találkozzanak pl. a bécsiek "Sopronozni" szoktak.


A magyarok azonban úgy vettem észre, hogy azt tartják menőnek, ha kimennek Bécsbe, drágán megvesznek minden sz*rt ami már itthon is kapható feleannyiért, beülnek valami kocsmába (ismét drágán) aztán dicsekednek, hogy "jártunk Bécsben!"


Miért nem csinálják ugyanezt Nagyváraddal, ami kb. ugyanolyan messze van mint Bécs, viszont olcsóbb árakkal és sokkal felszabadultabb, bulibb hangulattal találkoznának, mint Bécsben, vagy Budapesten.



2013. jún. 26. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben, vagy mellett, az outlet a menő. Viszonylag olcsóbb árakkal, újabb termékekkel szolgál.

A mi családunk mondjuk Ukrajnába, az ungvári piacra is el szokott menni... Ott is lehet jó cuccokat szerezni, tényleg olcsón!

2013. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ha kimennénk Sopronból Nagyváradra vásárolni Bécs helyett kicsit "szarul" jönnénk ki a végén.

Szerintem nem jellemző hogy Bp-iek olyan sűrűn járjanak Bécsbe vásárolni, legalábbis nem kell sok matek hozzá hogy az utazási idővel, benzinnel, 2 országba pályamatricával rohadtul nem éri meg.

2013. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
25 éve tényleg igy volt, de manapság csak az jár Ausztriába vásárolni, aki a nyugati határszélen lakik.
2013. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hello! En nagyvaradi vagyok es azt tapasztalom, hogy tobbnyire benzinert jarnak at akik a hatarhoz kozel laknak :)
2013. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem csinálják ugyanezt Nagyváraddal, ami kb. ugyanolyan messze van mint Bécs"

ööö, mihez van ugyanolyan messze? mert hozzánk ugyan nem. hozzánk speciel Bécs sokkal közelebb esik.

2013. júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Bécsben jobb dolgokat lehet kapni, nem kell várakozni a határon, és vásárlás mellett sokkal nagyobb élmény ott kalandozni, várost nézni, mint a lehangoló, lehervadt Nagyváradon.


Speciel hozzánk is közelebb esik Bécs. Nem szoktam menőzni vele, ha járok ott, nekem sokkal szebb és kultúráltabb városnak tűnik.

2013. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!