Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen okmányok kellenek EU...

Milyen okmányok kellenek EU tagállamba történő határátlépéskor?

Figyelt kérdés
Erdélybe szeretnénk utazni pár napra, ehhez milyen okmányokra van szükség? érvényes utlevelem van, + nekem beszéltek valami eu-s kártyáról ami kell, az pontosan micsoda és hol kell igényelni? Én eddig nem is hallotttam, hogy ilyen is kell a határátlépéshez.
2013. jún. 29. 12:24
 1/3 oorgane válasza:
48%
Én is hallottam ilyet, hogy kötelezően ki kell váltani az úgymond EU-s tb kártyát pár ezer forintért. Ezt TB irodákban lehet elvileg. Ez azért kell, ha baleset ér ingyen ellássanak, meg ilyenek. Mi is most utazunk külföldre, és még én se néztem utána pontosan.
2013. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 oorgane válasza:
Most néztem, elvileg ingyenes, be kell menned a TB hivatalba itt megtalálhatod, hogy hol van a te megyédben ez: [link] és itt letöltheted előre a kérvényt, amit ki kell töltened úgy is, és ezen rajta van mit kell vinned még magaddal. [link]
2013. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A határátlépéshez személyi igazolvány vagy útlevél kell.

Az a TB kártya nem kötelező, de nem árt ha van, ugyanakkor javasolt egy rendes utasbiztosítást kötni.

2013. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!