Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy tudom külföldön használni...

Hogy tudom külföldön használni a bankkártyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Idén Horvátországba megyünk nyaralni a párommal. Abban lenne szükségem a segítségükre, hogy külföldön hogy tudom használni a bankkártyámat.

Nekem OTP Maestro, a páromnak Mastercard társkártyája van.

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e Horvátországban ATM-ből felvenni készpénzt? Ha igen, akkor hogyan? Euróban, vagy kúnában kapom meg a pénzt? Milyen plusszköltséggel jár?

Még egy kérdésem lenne:

Lehetséges-e bankkártyával fizetni Horvátországban? Ha igen, milyen költséggel jár? Az aktuális árfolyamon vált forintról kúnára?

Válaszukat előre is köszönöm!



2013. júl. 1. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Sorrendben a válaszok: igen, ugyanúgy, kunában, banktól függ, igen, banktól függ, napi árfolyamon számít.
2013. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azt esetleg megtudnátok mondani, ha jártatok már ott ( nekem ez lesz az első), hogy mennyi pénzt érdemes vinni 1 hétre? Hogyan váltsak pénzt, mármint eurót és kúnát milyen arányba? Melyikből érdemes többet?

BocsánT, lehet furcsa kérdések, de még soha nem nyaraltam külföldön, nme szeretném, ha ott érne valamilyen meglepetés.

2013. júl. 1. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Párszáz kunát váltsál ki, másra nem lesz szükséged

Mindenütt bankkártyával fizessél, mert az a legolcsóbb megoldás!!!!!!!!!!!

2013. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is a legolcsóbb(pénzváltó sokszor banki árfolyamnál jobban vált) de legalábbis nem annyival drágább, hogy megérje kockáztatni egy rakat készpénz szállítását. Szóval én is inkább kártyát használok, mert biztonságosabb.
2013. júl. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!