Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan kell használni a...

Leslie Smith kérdése:

Hogyan kell használni a fizetőkapukat a Horvát autópályákon?

Figyelt kérdés
Kell hozzá nyelvtudás, milyen típusú bankkártyákat fogadnak el? Nekem OTP Maestro kártyám van chippel és PayPass felirattal, elméletileg az jó nem?

2013. júl. 3. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha.. készpénzzel fizetsz, főleg ha nagyobb címlettel, pl 100 kunással, MINDEN esetben át fognak vágni az első kapunál. Az utolsó centig aprólékosan számold át a visszajárót és automatikusan nyújthatod vissza a kezed a maradékért. Engem idáig 10-ből 9 alkalommal próbáltak meg. Lényeg az, hogy ne kapkodj, van időd megszámolni a pénzt.
2013. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom h elfogadják a Maestrot is, nem kell nyelvtudás. Köszönsz, látni fogod előtted egy kijelzőn az árat, odaadod a kártyát, lehúzzák, visszaadják, mehetsz.

És tényleg jellemző az amit az első írt, ugyh emiatt is érdemes a kártyát használni. A másik h sokkal gyorsabb, nem kell számolgatni... És ami nagyon fontos, a bankkártyás fizetőknek van kialakítva külön sor "NO CASH" felirattal. Nem mindenhol van ilyen, de ezt keressétek, ha kártyával akartok fizetni, sokkal gyorsabb.


Hasznos: [link]

2013. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mi csak kp-val fizettünk, volt egy rakat apró kunánk, tudtuk hogy mennyi lesz fillérre pontosan, hátsó ülésen előre ki lett számolva.

annyi a lényege, hogy ahol felmész a pályára, lesz ilyen kapu sorompóval, meg lesz egy gomb, megnyomod, kiadja a kártyát vagy jegyet vagy mit, amit akkor amikor letérsz a pályáról, odadod a dobozban lévő embernek, az meg kéri a pénzt.

nem nagy ördöngősség, először mi is néztünk mit borjú az újkapura.

fizethesz euróban meg kunában is, de a nem számoltuk ki pontosan, akkor is jól adtak vissza, viszont az eurót nem váltják olyan jól.

2013. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Csak a dombornyomott kártya jó a "NO CASH" kapunál, vagy elfogadja a sima OTP bankkártyát is?

Ugyanez a kérdésem vonatkozik az üzletekre is.


Köszi előre is!

2013. júl. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a sima otp kártyát is elfogadják. Igaz, mi dombornyomottat használtunk. De egyszer megkérdeztem a bankban, ott azt mondták h gond nélkül használhatom a sima otpset is.
2013. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!