Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magas-Tátra, Nagyszalóki-csúcs...

Hardenberg kérdése:

Magas-Tátra, Nagyszalóki-csúcs. (2450 körül. ) 07.23. Mit javasoltok, kell-e komolyabb meleg pulcsit vagy kabátot vinni, vagy ha süt a Nap, akkor nem fogunk fázni és ne cipeljük magunkkal? :-) Nem nagyon túráztam még ilyen magasságban.

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 11:32
 1/8 Jézus :) válasza:

Mi voltunk szintén nyáron. Höség volt. Mire felértünk dőlt rólunk a víz, de a nap is elbújt a felhők mögé és elkezdett fújni a szél. Gyorsan átöltöztem száraz cuccokba + meleg pulcsi, de így is megfáztam. Inkább vigyetek melegebb dologokat is. Biztos ami biztos.


"Télen kenyered, nyáron kabátod el ne hagyd!" ;)

2013. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Az Alpokban 2000 (sőt akár 1700) méter fölött bármikor lehűlhet az idő akár annyira is, hogy esni fog a hó, még júliusban is. Persze kicsi az esélye, de lehet. A Magas-Tátrában még nem voltam, de nyilván ott is ez a helyzet. Ha süt a Nap, akkor jó meleg tud lenni, ha elbújik, akkor viszont hűvös. Jártam már az Alpokban jóval 3000 méter fölött, ott napoztak az emberek, de ahogy jött egy felhő, mindenki kapkodta magára a ruhákat. :)
2013. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 19. 12:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Közben túl vagyok az úton, hát igen, már 1500 m-en is foly rólunk a víz a felfelé vezető úton, mikor sütött a Nap. Aztán hirtelen felhők jelentek meg, és vagy 10 fokot esett fél perc alatt a hőmérséklet, jeges szél kerekedett, sikerült nekem is kicsit megfáznom. :-). Szóval pulóver, széldzseki alapfelszereltség!
2013. júl. 27. 12:24
 5/8 lencsefőzelék ***** válasza:
Na ugye. :) És hány fok volt fent a csúcson?
2013. júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Állat! Pulcsi meg eső kabát nélkül eszembe nem jutna felmenni oda. De am a magas tátra csúcsára nem vezetnek utak. Csak hegymászók juthatnak fel.
2013. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül is nem a szalóki - csúcs, hanem a kb. 2000 m-en lévő Batizfalvi tó lett a cél, hőmérőt nem vittem, de olyan 15 fok körül volt talán a leghidegebb, amikor jött a szél a Gerlachi csúcs felől és beboruilt.
2013. aug. 4. 11:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Jack S-nek: Rosszul tudod. 16 magas-tátrai csúcsra (pl. Kapor, Tengerszem-csúcs, Nagyszalóki csúcs, stb.) vezet fel jelzett turistaút, amihez nem szükséges hegymászó-felszerelés. Vannak parásabbak s könnyebbek is.
2013. aug. 4. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!