Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti Maderirára vagy az Azori-sz...

Ti Maderirára vagy az Azori-szigetekre utaznátok szívesebben?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha olyanok is írnának, akik jártak az egyik, vagy esetleg mindkét helyen!

#utazás #Maderira #Azori
2013. júl. 31. 13:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Madeira természetesen. :)
2013. júl. 31. 13:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem jártam, de egyik évben nagyon szerettünk volna menni, de közben terhes lettem, így pont a foglalás elött derült ki.

Mindegyik sziget éghajlatilag elég egyforma, maga a szigeteken melegebb van, de az oceán nagyon hideg. A hotelekben lehet medencében fürödni. Mindegyik szigeteknek nagyon gyönyörü állat és növényvilága van. Madeirán tavasszal a leggyönyörübb, úgy tudom májusban.

Túrázó helyek, ahol renegeteg túraútvonal van.

A nagybátyámék voltak pár éve Azori szigeteken, ök kimondottan a lányuk (akkor 12 volt) miatt mentek oda mert meg volt bolondulva a bálnákért. 2 Bálna túrán is voltak, és sokat túráztak, lenyügözö képeket hoztak haza.

Èn inkább Madeirát választottam, mai napig ott kezdeném. De most 2 apró gyerekünk van velük képetelenség ilyen helyre menni, túrázás még évekig szóba sem jöhet.

2013. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az Azori-szigeteken voltam, de nagyon ajánlom! Kedvesek az emberek, szép az idő, a természet elképesztő és ami miatt szerintem Azori-szigetek a jobb választás: nincs masszív turizmus, így az árak nincsenek az egekben, nem vernek át, az emberek segítőkészek. Mi elhagytuk a vadiúj mobilt a buszon, másnap rákérdeztünk nem-e találták meg és visszakaptuk. Biztonságos, kellemes kis hely. Angolul sok helyen beszélnek, de aki nem tud angolul az is segítőkész és elmagyarázza a dolgokat kézzel-lábbal :)

Főleg akkor ajánlom ha érdekelnek Botanikus kertek, kisebb túrák, bálna és delfinless, fürdés az óceánban és hegyi kis tavakban, érdekelnek a különböző geotermikus dolgok és nem feltétlenül csak a parton szeretnél napozni. Nekem életem egyik legszebb nyaralása volt az Azori :)

2013. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt az eleje :( Szóval az Azori-szigeteken voltam :)

Szerintem az óceán nem olyan hideg, de természetesen a 27 fokos Balaton és a görög, horvát tengerpart közelébe nem ér.

2013. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ok, úgy látszik a gyakori utál engem, most, hogy javítom már látszik rendesen a komment eleje is.. Szóval bocsi ..
2013. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindkettő rendkívül hasznos volt!

Pontosan azok érdekelnek, második, amiket leírtál! :) A természeti szépségek, bálnák, delfinek. Bármelyik is lesz, mindenképp 3 nap Lisszabonnal kezdünk, és onnan tovább (természetesen egyéni szervezésben mindent). Madeira úgymond "egyszerűbb" célpont, hiszen csak 1 szigetből áll, Azorin meg kapásból 3 sziget is van (Sao Miguel, Pici, Terceira), amit megnéznék. Sao Miguel és a többi sziget közt pedig ha jól tudom, csak repülő van, és az a szigetek közti utazgatás azért megdobja az árat. Meg napból is több kéne ezáltal oda - Madeirás verziónál elég 7 nap Madeira, 3 nap Lisszabon, Azorisnál meg 11 nap Azori, 3 nap Lisszabon.

Tehát Madeira egyszerűbb téma, Azori viszont picit jobban vonz.

2. válaszadó, a mobilos sztorira emlékszem az Ongo- beszámolóból - már azokat is végigolvastam ám! :)

2013. júl. 31. 19:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem Pici, Pico természetesen... :))
2013. júl. 31. 19:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok, akkor oda menjetek ami jobban vonz.


Nekem Madeira azért lett volna, mert ott egy jobb hotelt néztünk volna, és a turák között kikapcsolódtunk volna, medencében pancsoltunk volna, jókat ettünk volna. Nekünk fontos volt az élmény és látvány mellett hogy egy egy nyaraáson sokat pihenjünk is mert sokat dolgozunk is, és nem akarunk 1-2 hét trappolás után haza érni, még ha az szuper is.

Èrdekes most hogy pici gyerekek vannak és csak pihenös útra tudunk menni, így sokszor vonz, hogy de jó lenne egy nagy túrát csinálni...

2013. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, Madeira is biztosan nagyon gyönyörű! Ezért (is) vacilálok! :)
2013. júl. 31. 22:32
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Engem az odaköltözési lehetőségek érdekelnek..:)

Portugália EU-s állam?

2015. jan. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!