Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában most mik a másodállá...

Angliában most mik a másodállással kapcsolatos törvények?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt még úgy volt, hogy aránytalanul többet adózott az, akinek két állása volt. Most viszont nem találok ezzel kapcsolatos információt. Valaki, aki ott él, tudna segíteni?
2013. aug. 7. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Most is így van.. Ha át léped a másodállással a határ az adóösszegnél (nem tudom pontosan mennyi, a neten fent van) akkor magasabb adósávba kerülsz és többet fognak levonni.
2013. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az eves osszes beveteledet nezik. Az adozas savos, az elso kb. 9000 font adomentes, uatna kb 35000-ig 20% folotte 40%. Az adoev vegen visszaigenyelheted az esetleges tulfizetest. Valoszinuleg nem aranytalanul fizettel tobbet, csak alapban abbol a 40%-os adot vonjak le, mivel inkabb beszedik es visszaadjak, mint nem fizeted be kesobb es felszivodsz.
2013. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor már értem.

Az első 9440 font adómentes pillanatnyilag.

2013. aug. 9. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:

a másodállásnál BR kódon vagy, tehát ott nincs adómentes kereseted (mert azt már elhasználtad az első állásnál). szóval, az egész másodállásos keresetedre 20%ot fizetsz.

a 9440 csak egy általános adat, nem mindenkinek annyi az adómentes keresete, tax code-tól függ, az meg a körülményektől.

2013. aug. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm!

Pontosan erre voltam kíváncsi.

2013. aug. 16. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!