Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki volt már Rómában? Pár...

Aki volt már Rómában? Pár kérdésre tudnál válaszolni? Főleg anyagiakkal kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusra egy római utazást tervezek és lenne pár kérdésem:


- A reptérről (Fiumicino) hogy a legolcsóbb a városba jutás? Taxi? Esetleg van vonat vagy metró? Mennyibe kerülnek?


- 5 napra megyünk. Érdemes megvenni a Róma Passt? Úgy néztem, hogy 2 vagy 3 napra szól. Kettőt érdemes belőle megvenni?


- Mik azok a nevezetességek, amiket feltétlenül érdemes megnézni? (amik fizetősek)


- A szállásunk csak reggelis lenne. Hogyan tudjuk a legolcsóbban megoldani az étkezéseket? Úgy gondoltam, hogy ebédelnénk valahol, vacsorára meg hideget ennénk, amihez előtte bevásárolunk egy élelmiszerboltban. Gondolom Rómában is van valami Tesco-féle.


Előre is köszönöm a válaszokat!


26/n


2013. máj. 23. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz vonattal, Leonardo express a neve. De busszal olcsóbb, több társaság is van ami 4 euróért a Terminihez visz. Az Róma központja, ott találkozik a két metró vonal is.
2013. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A busz a legolcsobb a terminihez, 4euro jó fél óra altt bent van.

Ha sok fizetős helyre be akartok menni vegyetek roma passt mi nem vettünk. A belvárosban volt a szállás igy midnenhova gyalog mentünk igy nem érte meg. Ha kell tömegközlekednetek akkor egéri mert azzal ingyen utaztok.

A kaja elég drága, a túl olcsó étterem meg rossz. Mi si megjártuk vele, nagyon rossz kaját hoztak, volt ahol meg büdös volt a pincér stb... Egy pizza kb 13 euro (mi februárban voltunk lehet nyáron drágább lesz) A fagyi is 2 euro körül van. Mint midnenhol a belvárosban vannak árak.

Amit meg kell nézni: Mi csak az alap látványosságokat néztük meg, eleve csak 3 napra mentünk igy többre nem is lett volna idő.

2013. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért kérdezem, hogy mit érdemes feltétlen megnézni ami fizetős is, mert ezt is bele szeretném kalkulálni a költségvetésbe.


Róma Pass: egy napot úgy tervezek, hogy lemennénk a tengerpartra, és ugye akkor így a közlekedés ingyen lenne.

2013. máj. 24. 08:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Közlekedés miatt napijegy is van, 6euro.
2013. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jó pár alkalommal voltam Rómában. Megosztom a tapasztalataimat, talán segít.


Transzfer:

Én transzfert szoktam kérni a repülőtéren, ami háztól-házig visz (15 EUR/fő), de ahogy az előttem szólók mondták a tömegközlekedés az olcsóbb megoldás. Én azért szoktam a transzfert választani, mert általában esti géppel szoktam menni. Mire a feladott poggyászt megkapja az utas már elég késő szokott lenni. A római metró pedig nem szokott olyan sokáig közlekedni, mint Budapesten, csak kb. 22 óráig, de igazából busszal bárhonnan bárhova eljuthatsz.

A WizzAir honlapjáról is azonban tudtok transzfert igényelni. Amely a Terminire viszi be az utasokat, az elég olcsó. Nézzetek utána.


Bérlet/Róma Pass:

Én egy hetes bérletet szoktam venni. Az eddig 16 EUR volt, de tavaly felment az ára, ha jól emlékszem 24 EUR-ra. Mi is gondolkodtunk még annó, hogy RomaPass-t veszünk, de 2-3 nap után úgyis kellett volna megint bérlet, mert mi azért elég sokat használtuk. Különösen, ha a tengerpartra is akartok menni.

A RomaPass az első két múzeumba, vagy történelmi emlékhelyre biztosít ingyenes belépést. Ennek az ára jelenleg 34 EUR.


Ha RomaPass-t vesztek, akkor mindenképp érdemes vele a Colosseumba+Forum Romanumba+Palatinusra menni vele. Erre a három területre egyébként egy belépővel is be lehet menni. Annak az ára 13,5 EUR úgy tudom. 24 éves korig, valamint tanároknak 9 EUR. Ez a jegy pedig 2 napig érvényes a Forumra+Colosseumba+Palatinusra. Ez a három a történelmi központ magja. Nagyon érdekes és izgalmas terület.


Hogy a RomaPass-t hol használhatjátok még, azt itt megtaláljátok:

[link]


Ezek közül mindenképpen érdemes még megnézni a sok többi között a Musei Capitolini-t (Kapitóleumi Múzeum), vagy Via Appia Antica-t, és a Ostia Antica-t.


Étkezés:

Rómában sok helyen lehet Despar-t találni. Tulajdonképpen ugyanaz, mint az itteni Interspar. Egyébként ez elég olcsó. Igazából napközben mi mindig mentünk valahová és egy kis pihenő alkalmával ugrottunk be egy-egy bárba egy-egy szelet pizzát venni. Sok helyen egy szelet pizzához jár egy üveg hideg üdítő/sör is és ez tavaly még kb. 5,5 EUR volt, de vannak jó éttermek is, ahol olcsón lehet finom pizzát találni. A Via Cavouron pl. vannak jó pizzériák, amik nem is olyan drágák. Közel van a Colosseumhoz is. Mi este szakítottunk időt étteremre, vacsorázásra. Akkor valahogy jobban is esett, mint a nagy melegben. A külvárosban azért jóval olcsóbb éttermeket lehet találni. Az Il Caminetto pl. elegánsabb és olcsóbb, mint a belvárosiak. Persze, azért nem minden estére, de egy estére, pl. indulás előtt szerintem érdemesebb beülni, már csak a hangulat kedvéért is egy ilyen helyre is. Az Il Caminetto a Via Newtonon van. A 44-es autóbusz megy oda a Piazza Veneziáról. A Piazza Veneziával, ha sokat fogtok jönni-menni szerintem elég gyakran fogtok találkozni, mert Róma szíve. Itt van a Victor Emmanuel emlékmű és sok autóbusz indulási helye is. Innen el lehet jutni a 64-es autóbusszal a Vatikánhoz és a Terminire is.


Kirándulás:

Ha ajánlhatok még egy látnivalót, akkor szerintem mindenképpen érdemes egy napot kirándulásra szentelni Róma környékén. Persze 5 nap így is elég sűrű lesz, de talán belefér, hogy pl. elbuszozzatok Tivoliba. Ez egy kis város, amit a középkori Pápák szintén nagyon kedveltek és építkeztek itt. Itt mindenképpen érdemes megnézni a Villa d'Este-t. Gyönyörű kertje van, vízesésekkel, szökőkutakkal. Olyan, mint egy álom. Tényleg nagyon gyönyörű.

Egy napos kirándulásba pedig még belefér Assisi is, Tivoli helyett, vonattal a Terminiről. Assisi egy kis umbriai városka. Már az ókorban is létezett. Amikor ott sétálunk, olyan mintha a középkorba visszamennénk. Hangulatos kis utcácskái vannak. Teljesen más mint Róma. Elég gyakran megy ide vonat a Terminiről. A Vonatjegy 9,60 Eur körül szokott lenni. Már út közben is nagyon sok szép, dombra épült kis települést lehet látni, templommal. Van egyfajta hangulata. Itt érdemes megnézni az assisibeli vonatállomás mellett a Porcinkulát, amelyet Szent Ferenc épített, majd az óvárosban a Szent Ferenc Bazilikát, amelynek három szintje is van és a Világörökség része. A legfelső részen, a felső bazilikában Giotto freskói mutatják be Szent Ferenc életét. A kis városon keresztül sétálva a Szent Klára Bazilikát lehet megtekinteni, Szent Klára 800 éves földi maradványaival, valamint ereklyéit. Innen pedig nincs messze a San Damiano. Nagyon kedves kis kolostor és kápolna, amit szintén Szent Ferenc épített az első szerzetes testvérekkel. Belehet ide is menni. A legenda szerint Szent Klára ide menekült, amikor eldöntötte, hogy szerzetesnővér lesz. Persze a családja, amely igen tehetős volt utána ment és haza akarta vinni. Szent Klára erre belekapaszkodott a san damianói oltár terítőjébe és a teste olyan nehéz lett, hogy több férfi sem bírta onnan elmozdítani. Akkoriban egyébként ez a cselekedet, úgy tudom egyfajta "jogi jelentőséggel" is bírt, amely egyfajta egyházi védettséget is jelentett a számára.


Tengerpart:

A tengerpartra nagyon egyszerűen lehet eljutni, hévvel. Ahol a hév megáll, onnan pár lépés már csak a tenger. Az a terület azonban nem a legjobb, nem a legszebb. Inkább szálljatok buszra és néhány megállóval lejjebb lehet találni olyan strandokat, amelyek távolabb esnek a közlekedés zajától... Ott bérelhettek napernyőt és ágyat is, de nem kötelező. Szabad strandok többségében. Bár a homok olyan forró, hogy érdemes legalább egy ernyőt bérelni.


Hát, egyenlőre ennyi. Elnézést, hogy sokat írtam. Remélem segít. Nagyon szép nyaralást!

2013. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Egy-két videó ízelítőt megosztok.

Tivoli:

http://www.youtube.com/watch?v=2HQjOtN9PMU


Assisi:

http://www.youtube.com/watch?v=D7zSbO7I0ks

2013. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Nagyon köszönöm a részletes válaszodat!


A repülő reggel érkezik, ezért valószínűleg a legolcsóbb buszos transzfert fogjuk választani.


Megnéztem a kisvideót Tivoliról, tényleg gyönyörű, szeretném megnézni mindenképpen. Mennyire kicsi a város? Ha busszal/vonattal elmegyünk oda, akkor ott kell még valami tömegközlekedést használni vagy gyalog megközelíthető pl. az a kert? Oda van belépő?

Inkább Tivolit vagy Assisit ajánlanád? A kb. 9,5 EUR-s vonatjegy Tivolira is vonatkozik?


Roma Pass: szerintem fogunk ilyet venni, mert egy nap kirándulás, egy nap tengerpart és akkor marad 4 nap Rómára (a 6. napon késő este indul haza a repülő). A Colosseum+Palatinus+Forum Romanum 16 EUR. Amit ajánlottál, a Musei Capitolini 13-15 EUR, az Ostia Antica 4 EUR. Az Appia Antica árát nem találtam. Ez eutóbbi kettő amolyan kert-féle? Egy parknak képzeljem el? Szerintem így már megéri a Roma Pass, mert ez már több, mint 30 EUR, és akkor a tömegközlekedést is használhatjuk.


A Vatikánt meg a Szent Péter Bazilikát nagyon szeretném megnézni, úgy néztem, hogy ez 28,5 EUR (ez persze nem szerepel az Roma Passos listán: )) Gondolom itt is voltál. Ezzel kapcsolatban tudnál tanácsolni valamit? Mikor érdemes odamenni, hogy ne álljunk órákat sorba? Mennyi időbe telik megnézni? A jeggyel magába a Vatikánba is bemehetünk vagy csak a Vatikáni Múzeumba?


A Roma Pass-al egyébként bármelyik 2 múzeumot választhatom ingyenesnek abból a listából?

Szerinted még itthon vegyem meg a Roma Passt vagy elég kint is?


Elnézést a sok kérdésért, de szeretném előre feltérképezni a terepet.


Köszönöm.

2013. jún. 5. 14:51
 8/17 A kérdező kommentje:

Ja még egy kérdés: )


A tengerparti hévet lehet használni a Roma Pass-szal? Ha nem, akkor mennyibe kerül a jegy?

2013. jún. 5. 14:52
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az előző válaszadó vagyok.


Nos Rómából könnyen el lehet jutni Tivoliba autóbusszal is, vagy vonattal is. Én inkább a buszt ajánlom, mert gyalog könnyen elérhető a Villa d'Este, amely Tivoli egyik legnépszerűbb látványossága. A menetidő kb. 45 perc.

(Egyébként Liszt Ferenc is kedvelte ezt a helyet és két darabot is komponált itt (A Villa d'Este ciprusai; A Villa d'Este szökőkútjai).)


A belépőjegy 6,5 Eur körül van.


A vonatállomás viszont elég messze van a Villa d'Este-től.


Mind a vonat-, mind a buszjegy 5 EUR körül mozog és ez retúr jegy.


A város egyébként nem nagy. Kb. akkora, mint egy magyar kisváros. (Területe: 68 négyzetkilométer). Amikor én voltam ott, akkor csak a Villa d'Este-re jutott idő és még arra, hogy egy pizzériába beüljünk, valamint a közeli templomba mentünk még be. Jó volt egy kicsit elidőzni ott és a gyönyörű szökőkutakat figyelve magunkba szívni a hely varázsát.

Ugyanakkor nagyon szép hely a Villa Adriana is. Hadrianus villája, bár erről csak olvastam és képeket láttam.


Assisit a Terminiről lehet megközelíteni vonattal. A vonatjegy ára, amit előzőleg írtam, az egyszerű "Regionale" típusú vonatokra vonatkozik Róma és Assisi között. A menetidő azonban 2,5 körül van. Vannak gyorsabb és kényelmesebb vonatok is (Eurostar) de azok drágábbak.

Ha Assisit választjátok, akkor érdemes korá felkelni és a kora reggeli vonattal indulni Assisibe. 7 és 8 óra között szokott indulni egy Regionale vonat. A jegyet pedig érdemes már előző nap megvenni, hogy aznap reggel már ne kelljen sorban állni.


Hogy melyiket ajánlanám? Nos, ez egy kicsit szubjektív dolog. Nekem mind a két hely nagyon tetszik és egyébként mind a kettő része a világörökségnek, UNESCO-nak is.


Személy szerint azonban amikor Rómában járok, akkor csak ritkán hagyom ki Assisit. Nekem nagyon tetszik már az oda vezető vonat út is. Gyönyörű tájakat látni. Dombok között haladunk el, amelyeken kis középkori települések állnak és a dombok tetején a házak között egy-egy templom harangjai konganak. A dombok alját pedig napraforgó földek övezik. Majd a városba érve szintén egy Rómától különböző sajátos hangulat fogadja az embert. Szűk utcácskákon sétálhatunk keresztül, amelyek házainak erkélyén, ablakaiban muskátlik színesítik a látványt. Látnivaló pedig akad itt is bőven, szóval jó sűrű lesz a nap, ha Assisit választjátok.


Én Assisit választanám. Talán pont emiatt, hogy Rómától és környékétől különbözik és egy kis betekintést ad Olaszország toszkán - umbriai oldalába. Assisit ugyanakkor teljesen átitatja Assisi Szent Ferenc és Assisi Szent Klára élete, történelme és a Hozzájuk kapcsolódó legendák is. Ott sétálva kicsit mintha belehelyezkednénk a történetükbe, ahogyan életük helyszínén megfordulunk.


RomaPass: igen, bármelyik két múzeumot, látnivalót választhatjátok a listából.


Ostia Antica: az ókorban kikötőváros volt. (akkor még ott volt a Tiberis torkolata) Az ókori városról kaphattok itt képet és sétálhattok a régi bérkaszárnyák között...


Via Appia Antica: röviden összefoglalva ókori sírhelyek és keresztény vértanúk katakombái találhatóak itt. Ez is népszerű túrista látványosság, ahogyan az Ostia Antica is.


Vatikán és Vatikáni Múzeum: nos a Vatikánba és a Szent Péter bazilikába bármikor betérhettek. Ezért nem kell belépőt fizetni. A téren tudtok sétálni megkötés nélkül. A Szent Péter Bazilikába azonban úgy tudtok bejutni, ha keresztül haladtok egy biztonsági átvilágításon, mint a repülőtéren. Ez csak annyit tesz, hogy a táskát, ami nálatok van átvilágítják és áthaladtok egy fém detektoros kapun. Ott is elég hosszú sorok szoktak lenni, de gyorsabban halad a sor, mint az elsőre gondolná az ember.


Belépőt a Vatikáni Múzeumba kell fizetni, de én úgy emlékszem, hogy olcsóbb volt. Az ár, amit írtál, szerintem a tárlatvezetéses változat. Abból is akad több változat. Amikor én mentem a Vatikáni Múzeumba, akkor egyáltalán nem kellett sorba állni. Nem is állt senki a pénztárnál és ez júliusban volt. Délután mentünk egy és kettő között, ha jól emlékszem. Legalább egy fél nap. Bár ez is elég szubjektív. Lehet időzni napokat is, csak ugye, érthetően minél többet szeretne mindenki belesűríteni a rendelkezésre álló időbe.


A Vatikán területe már magában foglalja a Szent Péter teret is, a Vatikáni Múzeumot és a szomszédos kerteket is. A Szent Péter teret és a Bazilikát is jegy nélkül is lehet látogatni. Arra azonban figyelni kell, hogy a bejáratnál ellenőrzik, hogy a hölgyek vállát legalább egy kendő fedje, az uraknak és hölgyeknek is térdig érő ruházat legyen. Tehát aznap, amikor a Vatikánt mentek megnézni, vigyetek Magatokkal egy kendőt, ha pántos felsőt viseltek. Ez a többi bazilikára és templomra is érvényes. A biztonsági őrök figyelik.


Szerintem reggel kezdjétek a Szent Péter térrel a napot, majd a Szent Péter Bazilikával. A Bazilika alatt van a Pápák kriptája. Azt is érdemes megnézni és az ingyenes is. Ott van egy magyar kápolna is.


Tengerpart: igen, a tengerpartra a hévet lehet használni a RomaPass-val. Pl. Piramide metróállomásnál átszálltok a hév Ostiense állomására, vagy az Eur Maglianától tudtok menni Lido Centro állomásig. Onnan pedig érdemes egy kicsit buszozni, ahol tisztább a víz és a strand.


Még annyi eszembe jutott, hogy pihenésként elmehettek a Villa Borghese-re. A Piazza del Popolo és a Spanyol lépcső / Spanyol tér (Piazza di Spagna) környékén található. A Borhese parkban tudtok bérelni biciklit, vagy tudtok csónakázni is. Amikor már "kultúrális túltengése" van a látogatónak, ahogyan szokták mondani, akkor ezek a kis kikapcsolódások nagyon jól jönnek. :)


Semmi baj a sok kérdésért. Örülök, hogy segíthetek.

2013. jún. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszaidat: )


Hát én mégis csak Tivolit választom a kirándulós napra, mert imádom a vizet, a szökőkutak mindig lenyűgöznek.


Nagyon örülök, hogy ilyen egyszerű eljutni a tengerpartra és hogy jó rá a Roma Pass. Valahol azt olvastam, hogy a hévtől kis gyaloglással is megközelíthető olyan szabadstrand, ami viszonylag rendezett, tiszta.


A Borghese park mindenképpen tervben van. A nevéből kiindulva biztosan itt van a Galeria Borghese.


Találtam a neten egy tök jó kis összefoglalót Róma nevezetességeiről, itt azt írták, hogy 16 EUR a Vatikáni Múzeum és a Sixtus-kápolna egyben. A 28,5 EUR-s árat a roma-museums.com-on láttam, de biztosan nem olvastam el elég figyelmesen, hogy ez az ár mire vonatkozik.


Ti hol szálltatok meg? Mert szállást még nem foglaltam.


Köszönöm szépen még egyszer a válaszaidat, ha eszembe jutna valami akkor még kérdezek: )

2013. jún. 10. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!