Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országban a legjobb élni?

Melyik országban a legjobb élni?

Figyelt kérdés

Melyik országban lehet a legjobban megélni kb nettó 1600-1800 euróból havonta?

Ausztria,Németország,Hollandia,Luxemburg,Svájc,Lichtenstein?

Valamint ezek közül melyikben a legkönnyebb beilleszkedni angol, és német nyelvtudással?

Hol fogadnak be inkább?

Hol milyenek az emberek?

Hol mennyi a rezsi, mennyi pénzem marad kajára, ruhára, szabadidős programokra stb?



2013. aug. 8. 12:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mi az a munka amivel ennyit lehet keresni?Ennyiből bárhol megélsz,a kérdés az,milyen színvonalat akarsz.
2013. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Ausztria, Németország. A Benelux államok és Svájc drágábbak.
2013. aug. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Németország.

Svájcba nem fogadnak be és drága is, benelux államok is drágák. Ausztria ugyan úgy német nyelvterület, de ott nem keresel annyit.

Szóval Németország.


Sok sikert!

2013. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Ausztriában nem keresel annyit mint Németben? Németországban nincs 2+ havi fizetés évente, Ausztriában van. Ráadásul ez mindenkinek jár akinek bejelentett munkája van.
2013. aug. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Én nem a 2+ havi fizetésre gondoltam, hanem a gazdaságukra. Össze sem hasonlítható az osztrákkal. Ráadásul Németország jóval nagyobb területileg, több a lehetőség. Illetve fontos tudni, hogy Európa legtöbb multijának székhelye is Németországban található. Hiába kapsz 2+ havi fizetést, ha sehova sem vesznek fel.

2013. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Ezzel is vitatkoznék. Nem azért tudnak 2+havi fizetést adni mert annyira rossz a gazdaságuk. De ha nekem nem hiszem nézd meg a statisztikát:

Egy főre eső GDP országonként:

Ausztria 32900

Németország 29700


Ezen túl a munkanélküliek aránya nem hogy jobb mint Németországban, de a legjobb az egész unióban.

Ausztria 4.6%

Németország 5.4%

[link]

2013. aug. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Az első adathoz a forrás:

[link]


Egyébként meglepő hogy mennyire kevesen tudják hogy gazdaságilag a világ élvonalába tartozó ország van közvetlen a szomszédban.

2013. aug. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rank Country/Region GDP (Millions of $US)

4 Germany 3,400,579

28 Austria 398,594


Ugyanakkor a GDP/fő, az Ausztria esetében 8 millió emberre vetítjük, Németország esetében 80 millióra, ami azért nem mindegy. Ami a munkanélküliségi rátát illeti, szerintem Németországba betelepülő törökök és egyéb menedékjogot kérők miatt jobb Ausztriában, de ez nem lényeges.


Reálisan gondolkodva én még mindig inkább Németországba költöznék, bár szerintem akár Németországba, akár Ausztriába költözöl, mindkét esetben jól döntesz.



Források: [link]

2013. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
Most beirtad a 2 orszag GDP termeleset, ami full semmit nem jelent mivel ahogy irod is Nemetorszag lakossaga tobbszorose Ausztriaenak. Ezert kell az 1 fore esot nezni ami Ausztria eseteben jobb, mivel jobb a gazdasaga. Szamokkal nehez vitatkozni, nem ertem mitol lenne jobb Nemetorszag.
2013. aug. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Digónál a pont!
2013. aug. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!