Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol lehetne hozzánk közel...

Hol lehetne hozzánk közel eljutni egy definárimba? Pontosabban én gyilkosbálnát szeretnék látni simogatni etetni úszni vele. Ha valaki volt már közületek ilyen helyen kérem írjon.

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 13:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ezek az állatok veszélyesek és kiszámíthatatlanok, de akinek konkrétan ezzel az állatal volt ilyen élménye írjon hol és mennyibe került?


Olyanok ne írjanak akinek semmi ilyen élményük nem volt csak hozzá szólnának.

2013. aug. 25. 13:41
 2/14 anonim ***** válasza:

Barátnőmék a Kanári szigeteken láttak, ott volt gyerek, akit kihívtak és úszhatott a gyilkos bálnákkal. Pont az ő kislányát választották ki, de ő beijedt.. :-(((

Gondolom pénzért lehet...

Máshol Európában nem tudok, azért ezek nagy állatok, nem egyszerű a tartásuk....


Sima delfinsimogatás van Benálmadenában (Malagától nem messze) [link]


Madridban az egyik állatkertben van delfinárium, ott mi voltunk delfines előadáson, de simizni nem lehetett.

2013. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
[link] itt asszem lehet látni, Antibes, Dél-Franciaország
2013. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Barátnőmék a Kanári szigeteken láttak, ott volt gyerek, akit kihívtak és úszhatott a gyilkos bálnákkal. "


Na ez biztos, hogy nem. Nem fognak egy gyereket vadállatok közé dobni. :)

Én is voltam a Kanári szigeteken, gondolom Tenerifén a Loro Parkról van szó. Tehát addig igaz, hogy egy kisgyereket kihívnak a műsor során, de nem gyilkos hanem palackorrú delfinekről van szó és nem fürdik velük a gyerek, hanem egy csónakba ültetik amit a delfinek húznak a vízben.


Ugyanitt gyilkos bálnákkal is van show műsor de ott senki, még az idomárok sem mennek be a vízbe az állatokkal, mert veszélyesek. Idomítottak de akkor is veszélyesek. Állítólag régen volt ebből valami baleset, azóta még az idomárok is távolabb tartják magukat tőlük. A palackorrú delfineknél van olyan show elem amikor az idomár bemegy a vízbe, illetve a delfin hátán lovagol. A gyilkos bálnáknál semmi ilyesmi nincs, mert nem véletlenül kapta ezt a nevet.

Én ezért kizártnak tartom, hogy világon bárhol is fürdőzhess velük. Legfeljebb úgy, hogy ugyanabban a tengerben, óceánban fürdesz ahol ilyen állam is előfordulhat a közelben.

2013. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Törökország, Marmarisban a tengerttől leválasztott részen vannak terápiás delfinek és velük lehet úszni. Gyilkosbálnákkal szerintem sem igen lehet sehol együtt úszni, max. USÁ-ban képzelném el, hogy van 1-2 hely.
2013. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"max. USÁ-ban képzelném el, hogy van 1-2 hely."


Igen, van egy-két hely ahol fogságban tartanak ilyen állatokat. De biztos nem lehet sehol fürdőzni velük, lévén vadállatokról van szó. Amik még a saját idomárjaikra is veszélyesek lehetnek, nemhogy egy teljesen idegenre. Ezek nem a palackorrú, abszolút barátságos kis delfinek...

2013. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig írottakat de én tényleg csak kardszárnyú delfin azaz gyíkosbálnás élményre lennék kíváncsi sima delfinre nem.


Talán tényleg Franciaországban van ilyen intézmény.


Biztosan nem lehetetlenség láttam számtalan gyerekeknek szóló ismeretterjesztőt ahol nagyon közel lehetett kerülni hozzájuk.


Tényleg olyanok írjanak akik átéltek ilyet és ne azt mondogassák hogy ez lehetetlen meg stb.

2013. aug. 26. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Én írtam a második választ, az tényleg kardszárnyú delfin volt, és pont azért választották ki a barátnőm lányát a közönségből, mert ő fürdőruhában volt. Láttam a fotókat, anyuka mutatta a másik kislányról (aki végül az ő lánya helyett ment) a képeket amit készített az előadáson. Persze ez vagy 8 éve volt, azóta történt az a baleset amit említett már előttem valaki, lehet hogy azóta beszüntették.
2013. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja hogy az olyan régen volt? Akkor lehet hogy azóta szüntették be. Én idén januárban voltam és mégcsak az idomárok sem mentek a karszárnyúak közelébe! Nemhogy idegen gyerekeket dobjanak közéjük :)
2013. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
90%

Szia!

Norvégiábalehet úszni gyilkosbálnákkal .Lehet fura tény de a gyilkosbálnák rendkívül inetlligensek. A kardszárnyű delfinek kultúrákban illetve családokban nőnek fel élnek és vadásznak.A cápa-és fóka evő delfinekkel valóban életveszélyes lenne úszni nemhogy megetetni. De a Norvégiában élő családok halakat esznek és 110% ban más vadász technikát használnak mint a fókákra vadászó társaik. Épp ezért lehet a Norvégiai gyilkosokkal úszni:) Nekik sem az ember sem a fóka nem szerepel az étlapjukon de még a vadásztechnikával sincsenek tisztában amivel egy fókát el lehet ejteni.

2013. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!