Kezdőoldal » Utazás » Európa » Halókocsi, fekvőhelyes kocsi...

Halókocsi, fekvőhelyes kocsi miként működnek?

Figyelt kérdés
jövőhét után zürichből éjjel utazok haza, nem akarok egész éjjel székbe görnyedni, mennyivel kerül többe ha háló kocsiba vagy fekvőhelyes kocsiba kérek jegyet?, miképp működnek?, még soha nem utaztam olyanba, kényelmes, lehet aludni benne ?
2013. aug. 25. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Zürichből még nem utaztam csak Münchenből. Szerintem megéri a fekvőhelyes jegy. Viszont nincs sok időd az indulásig így árban biztos nem lesz olcsó. :(

Emeletes ágyak vannak a fülkékben, szerintem egész kényelmes. (Egy éjszakára kibírható). Lehet aludni benne, mondjuk én jól megszívtam folyamatosan jött az sms, hogy Welcome to Austria bla bla bla, na az összesre felébredtem (fent aludtam nem volt kedvem lemászni lehalkítani). Plusz egyszer befékezett a vonat dőlt az összes csomag..

Nem tudom, hogy van ha egyedül mész, de az biztos, hogy olcsóbb ha ketten vagytok (egy főre kiszámítva), vagy kénytelen vagy megosztani a kabint.

Nálunk nem volt wc, a fülkében, de utaztam már olyan vonaton amiben volt wc, zuhanyzó is. Ha nincs wc, akkora reggel az elég húzos elég hosszú sorok vannak. Mi kaptunk reggelit is. A jegyeket ellenőrzik az elején az útnak és gyakran elkérik, így később már nem fog a kalauz zavarni.

Árak ügyében én ajánlom, hogy a svájci vasút honlapján tájékozodj, a Máv oldalán ha jól emlékszem csak menetrend van. (Budapesti indulással egész jól kiad infókat, de külföldi indulásnál nemigen).

2013. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Késő van bocsi nem voltam egyértelmű: a müncheni járatnál nem volt a fülkében wc, Finnországban utaztam ilyenen Rovaniemi-Helsinki útvonalon. Ott volt wc és zuhany is. Gondolom vonatfüggő, de nekem nem rémlik, hogy máshol lett volna ilyen.
2013. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt van pár infó: [link]
2013. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!