Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországból Angliába...

Franciaországból Angliába szeretnék eljutni komppal. Mennyire probléma ha (mint utólag kiderült) 22 cm-rel hosszabb a kocsim, mint amit a helyfoglaláskor és a kocsi paramétereiként megadtam?

Figyelt kérdés
Franciaországból az Egyesült Királyságba szeretnék menni kocsival/komppal. Interneten már le is foglaltam a kompra a helyet az utazáshoz, de csak utólag láttam, hogy a személyautó kategóriában 5m-ig van korlátozva az autó hossza és sajnos a gépjármű amivel mennék az 5 méter 22 cm. Van-e valakinek tapasztalata, hogy ez mennyire jelent majd problémát a kikötőben a hajótársasággal? Szükséges-e új foglalást tennem, vagy azon a 22 cm-en nem fognak variálni?
2013. aug. 26. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel 5 m-ig számít személygépjárműnek, ezért a 22 cm számítani fog, lévén nagyobb mint a megengedett. Javaslom vedd fel a kapcsolatot a társasággal.
2013. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. aug. 26. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus Te döntsd el esete. Vagy feltűnik vagy nem.

Ha feltűnik nekik, megszívod, mert nem engednek fel a kompra, ott helyben pedig nem olcsó és talán csak 3-4-gyel későbbi hajóra fogsz kapni jegyet.

Ha nem tűnik fel nekik, akkor meg megspórolsz 60 eurót.

2013. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 22 cm-rel nem fognak kötözködni, de ha mégis akkor sincs gond. Akkor ott helyben veszel a következő kompra jegyet.. Mindig lehet venni, mi is többször vettünk már ott jegyet (mert lekéstük vagy túl korán értünk oda..)


Milyen autód van ami 5 méter 22 cm??? Mert ez elég hosszú.. Nekünk is elég nagy a kocsink de az még 5 méter sincs..

2013. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem spórolási szándékkal foglaltam így helyet hanem véletlenül. Nissan Navarával indulok útnak. A későbbi komp nem jó, mert időpontra Londonban kell legyek így későbbi kompjárat sajnos kizárt.
2013. aug. 26. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Az gazdaságos, nehéz terepjáróval 2000 kmre :D
2013. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval, egy 5.25 méteres, kéttonnás trágyaszállító neked személyautó. Érdekes ötlet.
2013. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a későbbi időpont akkor két lehetőség közül választhatsz.

Az egyik, hogy felhívod őket, elmondod mi a helyzet, és lehet a módosított jegy nem kerül annyiba mintha újabb kompjegyet vennél.

A másik hogy menj ki jóval előbb mint a kompindulásod.

Mivel szakemberek dolgoznak kint és nap mint nap látnak több ezer autót, megvan a szemük arra hogy tudják melyik kocsi hány méter..(már rutinból tudják) Ha jóval korábban kimész, és gond lenne a 22 cm-rel akkor ott tudsz helyben is módosítani a jegyárát az eredeti kompra amivel menni akarsz. Ha meg átengednek, akkor akár egy korábbi komppal is tudsz menni, ami nem igazán lehet hátrány..(ha belevesszük a londoni autópálya sokszor rémes útvonalát..(volt már rá példa hogy azért késtük le a kompot, mert baleset volt a pályán és órákra csak lépésben tudtunk haladni.)

2013. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a normális, segítő szándékú válaszokat!

Végülis az történt, hogy emailben kértem módosítást a kocsi mérete miatt. Ott a helyszínen kellett a különbözeti díjat kifizetnünk és minden akadálymentesen történt.

Ugyanakkor mint utólag kiderült, a világon semmit nem befolyásolt volna az a 22 cm, szóval felesleges volt a módosítás és a plusz pénz kifizetése. :)

2013. szept. 3. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!