Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországból mit érdemes...

Olaszországból mit érdemes hozni? Olívaolaj, Barilla tészta, parmezán, Rio Mare kaják. Ezeken kívül?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik részre mész. Nápoly környékén pl. van egy nagyon jó pia a limoncello (citromlikőr). Itthon is lehet kapni, de mivel ez onnan származik, ezért ott készítik a legfinomabbat, főleg házilag, helyben termett citromból.
2013. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pont Barilla tésztát nem hoznék, az van itthon is. De vannak nagyon jó, itthon nem kapható tésztaszószok, itthon ritkán kapható kézi készítésű tésztafajták, vagy fekete spagetti. Én szoktam venni Baci csokit (mogyorókrémes, mogyorós), parmezán sajtot, balzsamecetet ha Nápoly felé járunk, akkor Limoncello, ill. igazi Mozzarella Buffala (a bivalytejes). Nápoly környékén érdemes megkeresni a citromkrémes cukrot, nagyon finom. Aztán kekszet, sütit: Ricciarellit, Panfortet, mandulás sütiket és Mulino Bianco kekszeket (almás, fügés, körtés, citromkrémes, sokféle van).

merre mész?

2013. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Férjem van kint, Monzában. Igazából azért is szokott olajat, tésztát hozni, mert jóval olcsóbb kint.
2013. aug. 29. 15:44
 4/4 anonim válasza:
Bruschetta fűszert:) isteni:)
2013. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!