Kezdőoldal » Utazás » Európa » Fontos! Budapest-Prága vonatta...

Fontos! Budapest-Prága vonattal! Aki volt így, tudna mesélni? Menetidő, táj, milyen a vonat, Prágában hol az állomás stb.

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen!:)

2013. szept. 6. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak Érsekújvárig szoktam utazni., Prága jóval odább van mondjuk...


Budapestről egy bő félóra amíg kijutsz a városhatárra mert egy nagy kört ír le a legrondább ipartelepek közt, és "kiserdők" közt, ahol csövestelepek vannak...


De mikor kiérsz Budapestről nagyon gyöngyörű a táj, főleg a Dunakanyarban! Amikor Nagymaros-Visegrád állomás környékén lent folyik a Duna, a hegyen meg ott a visegrádi vár, az lképesztően szép!

Illetve Párkány előtt átlátbi a Duna túloldalára, ahol ott magaslik az Esztergomi bazilika... az is nagyon szép :)

2013. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7 óra, szép (főleg a cseh hegyek, ha nem későn érkezik Prágába),vonatok: többféle jár, utoljára egy cseh-szerb kocsikból állóval mentem, a cseh kocsik tiszták voltak, a szerbek kicsit lepusztultak, Prágában pedig mostanában a főpályaudvarra érkeznek a vonatok, közel a legbelsőbb belvároshoz (ezt egyébként elég gyorsan megtudod az elviráról is, az állomás helyét pedig mondjuk google maps-szel megtalálod könnyen).
2013. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt 2-es, elsőnek igaza van, szép időben az a szakasza is nagyon szép az útnak. :)

Én általában autóval teszem meg az utat, de a vonat minden szempontból nyerő (olcsóbb, kényelmesebb, szebb a táj stb). :)

2013. szept. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én éjjel utaztam oda is meg vissza is, így a tájból nem sokat láttam :) A cseh kocsik tiszták, teljesen kulturáltak voltak.

Azt hiszem 7-8 óra volt az út és a főpályaudvarra vitt a vonat.

2013. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!