Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeretnénk a párommal egy...

Szeretnénk a párommal egy évre kimenni dolgozni Londonba, vagy környékére, esetleg Németországba. Hol és hogyan kezdjünk bele az egész ügybe?

Figyelt kérdés
bürokrácia, munka, Anglia, London, Németország, munkalehetőség, cég, kereset, elindul, intéz,
2013. szept. 11. 12:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Hű, véletlenül kulcsszavakat írtam be a kérdés részletezése helyett. Bocsi. De a lényeget remélem, értitek. Köszi előre is a válaszokat! :)
2013. szept. 11. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Elöször is döntsétek el, hogy HOVÁ akartok menni és AZT a nyelvet tanuljátok meg legalább is felsöfokon.

Ha már rendesen tudjátok a nyelvet, AKKOR keressetek az internten munkát (de NE magyar vagy egyéb keleteurópai munkáltatónál) és ha már fix, ALÁÍRT szerzödés van, akkor indulhattok.

Amig eljuttok a felsöfokú nyelvviszgáid, gyüjtsetek pénzt, amiböl legalább 3-4 hónapig tudtok lakást bérelni meg megélni.

2013. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen végzettségetek van mit akartok csinálni, és melyik nyelvet milyen szinten beszélitek.


Németországba kisegítö munkára keresnek leginkább segédápolókat és idösgondozókat. Ehhez is kell egy jó erös alap nyelvtudás, de kb ennyi elég is. Idény munka is van, pl spárga földeken, eper földeken, ezek általában 2-4 hónapos idöre vannak és lehet szállást is kapni, a gazdaságokban(kis szobák ahol mindenféle emberke lakik).


Aztán vannak a kiküldetésben lévök. ök magyar cégen keresztül dolgoznak kiküldetésben, pl húsfeldolgozás, építöipar és más ipari egységben.

Aztán jönnen a magasabb munkák, ide végzetség, szaktudás, és tapasztalat kell és szuper jó német nyelvtudás. ezek jól megfizetettek és jó szakemberek.

2013. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Engem ideális esetben olyan munka érdekelne, ami Londonban van, és ahol mint építész-hallgató, egyetemista dolgozhatnék egy(-két) évet valami tervezőcégnél, a szakmán belül (még van 2 évem az egyetem 6 évéből). Ennek az eddigi pletykák szerint elég kicsi esélye van - habár megkérdem tőletek is, ha már így szóba jött.

B variánsként elvezetgetnék valami cégautót (B,C+E jogsim van)-a jobb kormányos vezetés miatt ez inkább akkor jönne elő, ha valamiért mégis egy Németországi meló "esne be".

C változat: Hallottam ilyen itthonról kiküldős cégről, amelyik ilyen különböző gyári munkákra küld ki embereket. Állítólag elég jól megfizetik, és ami a lényeg, lakást, kaját biztosítanak is (elvileg). Ezekről mit tudtok? Tudtok konkrét példákat, cégeket ilyeneket?


Barátnőm frissen végzett gyógytornász és vallás-tanárnő, úgyhogy neki még valami kész diploma is hányódik, ő ezeket a lehetőségeket szeretné elsősorban "megtámadni", B tervnek meg jön neki az én C tervem, az a gyári-munkás dolog.

Nem mellékes, hogy jó lenne valahogy egy helyre kerülni.

Ezeket olvasván mit tudtok javasolni, milyen észrevételeitek vannak?

2013. szept. 12. 09:20
 5/5 Peterke666 válasza:

Németországhoz nem tudok hozzászólni, viszont 4 és fél évet éltem már Londonban, jelenleg Manager vagyok egy sportközpontban.

Nem sok esélyt látok rá h a szakmádban el tudsz helyezkedni itt ha még nem végezted el az egyetemet.

A munkaerő piac nagyon telítődik itt, mivel már a Spanyolok Olaszok stb.. is jönnek ki dolgozni, nem csak Kelet Európából. Éppen ezért ha normális munkát szeretnétek kapni szükséges egy magas szintű nyelvtudás. Alapfokú nyelvtudással marad a mosogatás, takarítás, segédmunka stb... ezekért sztem nem érdemes kiutazni hacsak nem kilátástalan a helyzeted otthon.

Gyógytornász, masszázs terapeuta-ban van fantázia, a legrosszabb helyen is 15 fontos órabérben dolgoznak és úgy tudom elfogadják a magyar végzettséget is sok helyen.

Azt tanácsolom h ne fizess egyetlen munkaközvetítőnek sem, amelyik nem átverés az is lehúz rólad rengeteg pénzt a nagy semmiért legtöbbször. Ha komolyan gondoljátok a kiköltözés írj privátot és elmondom h mi kell a munkavállaláshoz itt Londonban meg h hol tudsz szállást foglalni ingyen és bérmentve.

Remélem segítettem, sok szerencsét!

2013. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!