Kezdőoldal » Utazás » Európa » Keresztül engednek majd...

Keresztül engednek majd Németországon? Sürgős!

Figyelt kérdés

Angliában élő magyar vagyok, jelenleg Belgiumban tartózkodok, a szabadságomat töltöm, és vasárnap megyek tovább, Magyarországra. Eddig sosem hagytam otthon a útlevelemet, most először fordul elő velem ilyen. Az angol-francia határon átengedtek a személyim felmutatásával, de majd ha vasárnap este, a németek ellenőriznek, akkor ők is el fogják fogadni? Párszor már mentem busszal Németországban, és egy csomósor volt, h akinek nem volt útlevele, azt leszállították a buszról, és nem engedték be a országba.

Röviden: Németországba utazhatok útlevél nélkül, csak személyivel (ugye EU-s állampolgár vagyok), vagy beszoptam?



2013. szept. 26. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel Németország is Eu-s ország így az érvényes személyi igazolvány is jó. Nekem sosem volt gondom a személyivel amikor Németországon keresztül mentünk..
2013. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Most egy kicsit megnyugodtam!
2013. szept. 26. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy nem enged át a határőr, a személyi ugyanúgy jó mint az útlevél.
2013. szept. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok.. Nem is értem hogy miképpen nem engedtek át. A reptereken el kell hogy fogadják. Ha autóval mész akkor meg nincs határellenőrzés.
2013. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az EU-s állampolgároknak elég a személyi is (jogosítvány, ideiglenes igazolás NEM), akiket nem engedtek be, ott vagy nem EU-s ország állampolgárai vagy érvénytelen okmány volt náluk.
2013. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A schengeni övezeten belül szabad a közlekedés, de valamilyen személyazonosító okmány mindenkinek kell!
2013. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, kivéve ha:

1. Lejárt a személyid.

2. Olyan ország személyiével akarsz utazni aminek nem vagy az állampolgára. Pl. én Finnországban élek van finn személyim, de nem vagyok állampolgár, ezért nem utazhatok vele külföldre csak országon belül használhatom.

2013. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!