Kezdőoldal » Utazás » Európa » ANGLIA, BABYSITTER, TAPASZTALAT?

ANGLIA, BABYSITTER, TAPASZTALAT?

Figyelt kérdés

Ha van bármilyen tapasztalatod ezzel kapcsolatban, akkor nyugodtan megoszthatod!

A lényeg, hogy mi a véleményed a babysitterkedésről, külföldön.

Szeretnél odamenni? Voltál már ott? Jó vagy rossz élményeket szereztél?


Nagyon fontosak ezek nekem! :)



2013. szept. 27. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bár nem ezért mentem ki, de mivel elvesztettem az állásomat így elvállaltam 3 gyermek felügyeletét egy magyar anya és angol apánál.

Jó tanács: SOHA ne vállald el külföldön a babysitterkedés ha az egyik szülő magyar. Ők rögtön úgy érzik hogy ők tesznek szívességet neked, hogy adtak munkát, és 100%-ban ki akarnak használni.

A gyerekekkel nem volt semmi bajom, Szerettem őket, elvoltam velük, de az anyjuk.... Soha nem jött időben haza, mindig 2-3 órával később jött, és a végén amikor fizetnie kellett mindig hozzátette hogy

-"Jaj, most miből adok enni a gyerekeimnek?"

A sokadik ilyen fizetés után elegem lett, és mondtam neki, hogy legközelebb ha 4 órát beszélünk meg hogy otthon lesz akkor ne 5-kor, ne 6-kor vagy ne 7-kor jöjjön haza. Így jut pénz a kajára is. Vagy legközelebb az újabb ruha vásárlás helyett vehetne kaját is, és időben hazaérni.

Végül én elbúcsúztam tőle, mert nem szeretem ha hülyének néznek..(voltak más húzásai is, ami nem tetszett)

Azóta eltelt pár év, de nem vigyáztam többé egy gyerekre sem. Amúgy is dolgozom, így nem is férne bele.

Viszont a szomszédomban egy lengyel lány vigyáz 2 gyerekre. Kisiskolásak. Angol szülők gyerekei. A lánnyal szoktam néha dumálni, ő vele nagyon rendesen bánnak. Viszik nyaralni is, megbecsülik, a srácok is szeretik. Neki szerencséje van, mert ez nagyon ritka.

Ismerek egy magyar lányt aki úgy jött ki hogy 3 gyerekre kell vigyázni, de nem szóltak neki, hogy az anyuka terhes. Amikor megszületett a kicsi, nagyon kezdték kihasználni. A végén már mindenbe belekötöttek, mindent kellett csinálnia, és a kevéske szabadidejét is elvették..

Sírva mesélte, hogy amikor bejelentette hogy elmegy tőlük, még jól le is cseszték,és nem fizették ki az utolsó hónapját. Angol család volt ez is.

De ismerek olyat aki arab családhoz ment, de nem sokáig maradt.

A babysitterkedés olyan munka ami igencsak a szerencsén múlik. Ha szerencsés vagy jó családhoz kerülsz, és szeretni fogod. Ha nincs szerencséd, akkor sok átsírt éjszakád lesz, mert ki fognak használni.. Én egy valamit biztosan tudok. Soha többé nem csinálnám.

2013. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam rajta, hogy pár év múlva kimegyek au pair-nek nyelvtanulás szempontjából.
2013. szept. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én ezt tartom a legmegfelelőbb dolognak, hogy kijussak Angliába. Mivel Erdélyben élek, itt az élet teljesen kilátástalan.

Kicsit félek, mertnem vagyok kitartós típus, és a szerencse is ritkán áll mellém!

Szerintetek próbáljam meg?

Mert értelmetlennek tartom, hogy egyetemet végezzek itt. Utána meg nehezebb kimenni.

2013. okt. 3. 13:31
 4/11 anonim válasza:

Egy próbát megér, de arra vigyázz, hogy repülőjegyre legyen pénzed, ha nem jön be az ottlét!


Mondjuk én Németországban vagyok, de azért gondoltam írok.

A külföldön élő magyar család/ok esete tényleg igaz.(sok esetben, nem általánosítok)


Amúgy most téged a babysitterkedés érdekel vagy esetleg az au pair munka is? Ha gondolod belinkelek pár oldalt, ahova esetleg tudnál regisztrálni.

Viszont egy Au pair nem keres túl sokat. Nem tudom milyen céllal mennél ki.


Ha gondolod segítek, amiben csak tudok! :))

2013. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az au pair se keres olyan rosszul, persze a családnál kap mindent(enni,inni..stb.). Plusz heti 30 ezer forintot kapnak általában, legalábbis én így tudom. Ha egy hónapra kiszámoljuk az 120 ezer. Szerintem ez azért annyira nem rossz.
2013. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

engem mindkettő érdekel.

három dolog miatt szeretnék kimenni:

- angolom fejlesztése (a kiejtésem nevetséges)

- nagyon szeretem a gyerekeket, bár azért a türelme tmég gyakorolnom kell :D

- pénzkeresés

- kalandvágy, Anglia megismerése

-értelmetlennek tartom, azt hogy itt maradjak


viszont elég zárkozott vagyok..és nagyon parázok. de tényleg szeretném:)


jobban mennék Németországba, de évek alatt nem ragadt tám a német a suliból..úgyhogy ez kizárva:)


ismerek pár aupair-s oldalt, de linkelheted, hátha van még amit nem láttam :)

2013. okt. 15. 17:28
 7/11 anonim válasza:

Hohhhóóó, jó is lenne az a havi 120 Ezer forint. Mondjuk én Németországban vagyok, de én az alapot kapom havonta, ami a 90 Ezret sem éri el.

Igaz a nyelviskolát fizeti, de az odautat nem (másik városban van a suli) És nem egy olcsó dolog itt sem a tömegközlekedés, persze az itteni németeknek vagy akik többet keresnek szinte semmi.


Pedig a türelem kell, jóformán kevés is! Ide kötélidegzet kell. Ismeretlen emberekkel kell együtt lakni, elviselni a hülye sokszor értelmetlen rigolyáit és még sorolhatnám.


Elhiszem, hogy szereted a gyerekeket. Én is, ha nem kell napi 24 órában hallgatni őket. Nem túl kellemes, könnyű másnak az agyonmajmolt, neveletlen gyerekével foglalkozni.


Persze kifoghatsz olyan családokat, ahol ilyen elő sem fordul, én most a rosszabbikat írtam le, mert sajnos sok mindenre fel kell készülni.


www.aupairhingary.hu -itt vannak élménybeszámolók is(általában csak jót írnak a csajok)


De nyugodtan írj privátba, ha nem tiszta valami, segítek!

Regisztráltál már valamilyen oldalra. Kell ám idő, hogy jó családot találj!!!

2013. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

és érdemes Angliába menni?

elvileg elég koszos ország. meg az emberek távolságtartótak. bár vannak akik azt mondják, hogy mosolygósak.

tényleg ahány ember annyi véleményt:D


még nem regisztráltam egy oldalra sem

2013. okt. 22. 15:24
 9/11 anonim válasza:

Minden csak úgy érdemes, ha kifogsz egy jó családot.

A fizetés mondjuk nem a legrosszabb.

Minden országban vannak barátságos és kevésbé barátságos emberek. Nem lehet általánosítani.

Ahol most vagyok családnál, itt anyuka elég közvetlen, elmesélte már szinte az egész életét, de azért a munkában tartja a 3 lépés távolságot!

Nem tudom, hogy mikor akarsz kimenni, de előtte 1-2 hónappal jó, ha keresgélsz a családok között.

2013. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és melyik városba érdemes menni?:) egy biztonságos hely kéne, drogosok meg késelősök nélkül
2013. nov. 10. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!