Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik ország a...

Szerintetek melyik ország a legjobb kivándorolni?

Figyelt kérdés
Jómagam nem az örök tervező típus vagyok ( jaaj ki akarok menni és 10 évig ezt szajkózom:D ). Jelenleg angliában élek már lassan 3 éve. Arra vagyok kíváncsi, hogy akik szintén külföldön élnek más országokban azoknak mennyire jó ott? Sokat hallom Franciaországot, Németországot, Belgium. Előtte jártam már Hollandiában is. Egyszerűen melyik a NO ország?
2013. szept. 30. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg,gazdaságilag Németország áll a legjóbb legszilárdabb lábakon,én oda mennék ha már meguntad Angliát,azon belül is Bajorország.
2013. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
olyan ország nincs, ami NO1. Ugyanis mindenkinek más tetszik. Nekem pl. nem tetszik az európai típusú, "gondoskodó állam" felfogás, ezért nekem USA ideális választás volt. Akinek a család, a jó szociális háló a fontos, annak a legjobb választás Németország, feltéve, ha tud az ember németül megfelelő szinten. Anglia is élhető, éltem ott 4 évet, ha nem ismerkedem meg az amerikai barátnőmmel, akkor ma is ott laknék, mert imádtam Angliát úgy, ahogy van. 2 évig Londonban laktam, majd 2 év Glasgow, most pedig már a feleségemmel Philadelphiában lakunk immár 1,5 éve.
2013. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hűűű de jó neked. USA az álmom:)
2013. szept. 30. 20:36
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sincs NO1 ország. Mindenki másképp éli az életét az adott országokban.

Én jól éreztem magam Magyarországon is. Budapesten születtem, mindig is ott éltem. Majd kimentem Angliába. 5 évig éltem egy vidéki városban és elvoltam ott is. Majd onnan mentem New Orleansba. Lassan 3 éve élek itt kint. Itt is elvagyok. De be kell vallanom, hogy egyedül Amerikában érzem azt, hogy lassan ideje lenne hazamennem. Ha nem is Magyarországra, de vissza Európába. Néha- néha rajtam van, hogy "na most, felmondok, és hazamegyek".. De ugye az ember az én koromban már nem ugrál olyan könnyen..

De tudod mi a vicces az egészben? Hogy én sosem akartam külföldön élni, főleg nem Amerikában.. Nyaralni oké, de hogy élni?? ÁÁÁÁÁÁ.. még nyelveket sem tanultam (kivéve a kötelező orosz nyelvet)

Csak sodort az élet mindenfelé...

2013. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

4-es valaszolo

Én bejártam Észak-Amerikát de soha nem éreztem késztetést az ottani letelepedéshez,az ottani keresetek magasabbak mint Europában ugy általában de mint tudjuk nem minden a pénz.Első külföldi letelepedésem Németország volt,2 évet lehuztam ott de mivel nagyon egyedül éreztem magam révén a barátaim többsége Budapest vagy europa más országaiban él,eldöntöttem közelebb jövök a hazámhoz.Jó 2 éve Bécset céloztam meg,azóta is itt vagyok és itt is szeretném leélni az életem.

2013. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria. Bécs zsinorban nyerte a világ legelhetobb városa címet, amit nagyon sok szempont pontozása után adnak. a gazdasága erős, a munkanélküliség a legalacsonyabb az EU-ban, és bármikor hazaugorhatsz ha akarsz.
2013. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, Bécs jó, de a rangsorban csupa "nyugdíjas" város van, sajnos Bécs is ilyen. Persze élhető meg minden, de rohadt unalmas. Ellenben London, Párizs, Milánó, New York, amik sokkal pörgősebb városok, nincsenek az első 10-ben. Nekem az élhető városhoz az is hozzátartozik, hogy lehessen hova menni, legyenek programok, stb. Bécsben kevés a választék, inkább csak kávézgatni, étterembe menni lehet, tehát "nyugis" város, nekem nem pálya. Ahogyan Melbourne sem, ami szintén jó helyet foglal el a listán, egyszer voltam ott, hát, majdnem halálra untam magam. Londonban, Párizsban jobban érzem magam, ott pörögnek az események. Megélni meg ugyanúgy meg lehet itt is ott is. Jó végzettséggel bárhol meg lehet élni, ez a titok nyitja.
2013. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ellenben London, Párizs, Milánó, New York, amik sokkal pörgősebb városok, nincsenek az első 10-ben."


London nem hogy az első 10-ben nincs, hanem a 39.-ik.

Egyébként ezek a nagyvárosok azért sincsenek az első helyeken mert magas a bűnözés is, Londonban nem szívesen engeded le a gyereked játszani még a ház elé sem, Bécsben ilyen gond nincs. Az pedig hogy szinte kisvárosias nyugalom van neked lehet hogy hátrány, de a többség (családosok) sokkal jobban érzik magukat, nem véletlen költözik ki Londonból is az az angol réteg aki teheti.


A másik pedig a megélhetés, ezzel is vitatkoznék. Éltem már mindkét városban és jóval több marad a zsebben Bécsben, még jól fizető meló mellett is. Mégpedig a magas londoni bérleti díjak miatt, amit akkor is fizetsz ha 1200Ł a fizu, meg akkor is ha 2500Ł. Arányaiban fizetsz kevesebbet egy bécsi ingatlanért, Londonban egy átlagfizetés kb felét, Bécsben meg a negyedét költöd lakhatásra. Az ingatlanok állapotáról meg ne is beszéljünk.

2013. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok!

Az sem igaz,bécs unalmas lenne szorakozás terén,rengeteg jó helyek,disco-k,klubok várják a szorakozni vagyokat,muzeumok,parkok és sorolhatnám.

Londonba semmi pénzért nem költöznék,hihetetlen zsufolt,élhetetlen város.

2013. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Így van utolsó, egyébként sem szerencsés egy 2.2 milliós várost hasonlítani egy ~13 millióshoz, Londonban persze hogy több minden van, már csak a mérete miatt is.
2013. okt. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!