Kezdőoldal » Utazás » Európa » Belgiumba repülök tavasszal...

Belgiumba repülök tavasszal (wizzair). Kérdés, hogy szükséges-e útlevél?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy EU-n belül történik az utazás ezért elvileg nem kéne, de a WizzAir és a BUD.hu honlapján útlevelet írnak. Csak azért kérdem, nehogy a check-innél küldjenek haza:)

Köszi előre is!


2009. nov. 13. 01:11
 1/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
59%

Bár én mindig viszem az útlevelet ha már megvan, de gyakran látok utasokat kártyás, újfajta személyivel.

A "repjegyen" is meg kell jelölni, hogy mivel azonosítod magad, ami ott van írva, azt kell vinned.

2009. nov. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel EU ország, ezért nem, csak kártyás személyid legyen.

Mi ősszel voltunk Bulgáriában, kártyás személyivel simán felengedtek, ott leszállás után még megnézte egy komor bácsi, azt hittem, ordítani is fog, hogy miért nem útlevelem van, de semmi, simán továbbengedett. :D

2009. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

aha, köszi a válaszokat!:)

útlevelem nincs, úgyhogy ezért kérdeztem.

2009. nov. 13. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem gond, személyivel is simán oda-vissza jöhetsz. :)
2009. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél, és repjegyen sem kell jelölni semmit. Még a személyit is csak azért kérik el, h ellenőrizzék, kié a repjegy.
2010. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Kedves utolsó!

Szerinted november óta vártak a válaszodra?

És a foglalásnál meg kell adni azonosító számot is, mert pl. John Smith-ból sok van.

2010. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemo kapitány, nem, nem hittem, hogy azóta vártak. De miért fáj az neked, hogy írtam egy választ?

Tudod, van itt kereső is, sőt a googli is behozza a gyik-es oldalakat. És nagyon sokan kérdezik még mindig, hogy ilyen-olyan schengeni országokba kell-e útlevél. Pedig régóta nem kell. Ha valaki kérdést ír, a rendszer felajánlja neki a régebbi kérdéseket! Szóval elnézést, hoyg hasznos választ próbáltam adni valakinek.


Amit pedig előtte írtál az tévedés pl. nincs ilyen, hogy a repjegyen meg kell jelölni, mivel azonosítod magad. Rendszeresen veszek repjegyet, soha nem kellett a foglalásnál megadni semmiféle azonosítót. Lehet, hogy van olyan légitársaság, ami elkéri, sőt, 15éve még biztosan kellett.

2010. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!