Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban mi a véleménye...

Németországban mi a véleménye az utca emberének Hitlerről és a II. világháborúról?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 11:56
 1/10 anonim válasza:
100%
Nyáron jártam Bajorországban barátommal. Több embertől megkérdeztük ezt (német rokonok is vannak kint), és azt mondták, hogy Hitlerről úgy tanulnak az iskolában, mint egy szégyenteljes ember+szégyellik is Hitlert. Mondjuk attól még, hogy így tanulnak róla, más lehet valakinek erről a véleménye.
2013. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn németországban élek már 6 éve és német a férjem is.

Ahogy az elsö írja, a nagytöbbség szégyenként éli meg ezt, a viccek is elég tilosak, fiatalok körében persze megy, de akkor azért mindenki felsziszeg közben.


Ennek egyébként nagy oka van. A háború után ugye bevonultak a szövetségesek, és a keleti részt az oroszok kapták, de a nagyobb nyugati részt Amerika, franciaország nagyrészt és ök egy úgynevezett átképzést csináltak itt. A tanároknak kötelezö Volt a másnépek elfogadásáról erösen nevelni. Vagy is a háború utánni iskolás generációk évtizedekig kaptak erösen abból, hogy milyen jó a multikulti...

Persze vannak neonácik és most a hírekben is sokat beszélnek róluk, mert találtak egy nagyobb csapatot akik megöltek néhány külföldit... De azért az átlag német nagyon elfogadó. nem kérdezik honnan jöttél, csak ha érdekesnek találnak pozitívan. Nem mindenki szeret mindenkit de azért nagyrészt igen.


Èltem már amerikában és angliában is, de azt hiszem itt a legnagyobb az elfogadás.

2013. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szégyelli a többség történelmüknek ezt az epizódját, különösen annak fényében, hogy az elfogadó, toleráns Németország tényleg sokat köszönhet a multikultinak és gazdaságilag is sokkal sikeresebb, de legalábbis fenntarthatóbb lett, mint a náci Németország.
2013. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért jutott eszedbe a kérdés, de azt feltételezem, vagy provokálsz, vagy lusta vagy utána nézni.


Nos, sokféle megközelítés van, mert a németeknél is vannak idióták és okosak, ahogyan szakállasok és borotválkozók is. Szóval ahogyan magyarországon többnyire a férfiak leborotválják a bajuszt, úgy németországban többnyire elítélik azt a mit hitler tett. Ha kíváncsi vagy rá, a humanizmusban keresd a választ. Amihez hitler hülye volt.


De gondolom ki kellene menned oda, és megkérdezni pár embert. Nem tudom, beszélsz nyelveket?????

Ez egy utazási témakör, ahova benyitottál, szívesen segítünk, hogy megkérdezd. Lehet ha kimennél, első kézből gyűjthetnél anyagot a kérdésedhez.

2013. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Azonosito321 válasza:
Voltam feszten Ludwigsburgan és aaz 1100 as évektől mutatták be a történelmi eseményeket de valahogy ez a Náci korszak teljesen kimaradt
2013. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem Hitlert ugyanúgy "megvezették", mint ahogy minket most. Tudod: félig üres a pohár, vagy félig tele.
2013. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 schultz józsef válasza:
hitler egységes németországot˙(birodalmat)akart.most ugy hívják unio. a modszereivel egyáltalán nem értek egyet
2013. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 schultz józsef válasza:
szerintem nem hitlert vezették meg,hanem ő mindenkit
2013. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 schultz józsef válasza:
hitler egységes németországot˙(birodalmat)akart.most ugy hívják unio. a modszereivel egyáltalán nem értek egyet
2013. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ifjsandor válasza:
Amúgy Hitler egy nagyon jó vezető volt ha a holokausztot nem vesszük figyelembe háború nélkül németország lenne az aki a legjobb haditeknika és gazdasággal rendelkezne talán még nagyobb mint amerikának.Ők már hamarabb is fel tudtak volna menni az űrbe mert az űrrakétát amivel a holdra mentek ők találták föl , az atomrakétát is és a Tigris tankot(az utóbbi az poén volt csak)
2013. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!