Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnának minél előbb...

Hogyan tudnának minél előbb hazautazni?

Figyelt kérdés
Rokonom Londonban tartózkodik féléves kisgyermekével, akinek még nincsenek meg a hazautazáshoz szükséges iratai (útlevél) és SÜRGŐSEN haza kellene jönnie VÉGLEG! Három hónap mire kiküldik a papírjait a gyermeknek de addig nem várhat. Mi a teendő ilyenkor? Magyarországról nem lehet intézni semmit? Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 6. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagykövetségen kívül nem hiszem, hogy bárki segíteni tudna. Magyarországról meg nem tudnak utazási okmányokat kiállítani, mivel a gyerek ott van, lefotózni nem tudják...
2013. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nézzetek utána, nem gyorsabb-e, ha magyarországi címre kérik a kézbesítést (aztán hogy ki és hogyan juttatja ki neki, az egy másik kérdés). Én így kértem a svájci nagykövetségen, mert svájci címre hat-nyolc hét alatt küldték volna csak ki, a magyarra meg kiküldték a normális határidővel (ami elvileg egy hónap, de gyakorlatilag fele se), és ha jól emlékszem, ezzel a módszerrel még sürgősségit is igényelhettem volan. Ja, és az, hogy a nagykövetségen ilyet nem említettek, nem jelent semmit, először itt sem akartak róla tudni, hogy ilyen létezik. (Én amúgy nem küldettem ki magamnak, hanem az úgyis esedékes hazalátogatásomkor magam hoztam el, nekem ennyivel egyszerűbb volt.)
2013. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menjen be a nagykövetségre, vázolja nekik a helyzetet és reménykedjen, hogy SOS segítenek.
2013. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 7. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!