Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban 4napra mennyibő...

Olaszországban 4napra mennyiből lehet kijönni, ha csak a belépők és az étel kell?

Figyelt kérdés

Iskolával lenne 4napos kirándulás olaszországba. Az első nap nagyrészt csak uatznánk, szóval szendvicseken lennék. a maradék három napra, viszont kell majd valami ételt venni.

A másik a belépők. Megnéznénk Triesztben a Miramare kastélyt, vagy a postojnai cseppkőbarlangot. Illetve városnézés lenne Padovában és Veronában. A nagyobb összeget szerintem Velence nyelné el, ahol szintén városnézés lenne a Szent Márk bazilikát, a Harangtornyot, a Dózsa palotá, a Sóhajok hídját, a Rialto-hídat, illetve a Canal Grande-n található palotákat néznék meg. Busszal mennénk Sabbione-ba, onnan hajóval mennénk Velencébe. Ez a hajós út nem tudom plusz mennyibe kerülne.

Utolsó nap Bledbe mennénk ahol a tavat néznénk meg, illetve a tó közepén álló templomot és a várat, valamint a Vintgar szurdokban tennénk túrát.


A szállás Biboneban lenne, étkezést egyáltalán nem biztosítanak, szóval az étel nagy részét valószínűleg ott kell majd megvennem.

Ha eléggé spórolok mennyibe jöhet ki az étel és a belépők?

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. nov. 14. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Minimum napi 50€ biztosan kelleni fog, de akkor még nagyon jól spóroltál.
2013. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50 euróból napi 3szor pizzát eszel és még a belépők is simán beleférnek... kisebb-nagyobb élelmiszerüzlet minden városban van, ott olcsón lehet venni ezt azt, ha van rá lehetőséged reggelente tudsz te magad szendvicset készíteni egész napra. a Velencében töltött napra mindenképp előtte való nap készülj, ha van rá mód ... szerintem 25 euróból kijön minden naponta, persze attól függ mekkora az étvágyad és az igényeid. én csak magamból indultam ki :)
2013. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Minimum napi 50€ biztosan kelleni fog, de akkor még nagyon jól spóroltál."


??? Az nem spórolás hanem pénz szórás. De hát kinek mire fussa... nekem nem lenne napi 50 euróm kajára és belépőre az tuti.

2013. nov. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 50eurót én is soknak találok. Közben ismerősömet is megkérdeztem, aki Milánóban volt. Ő azt mondta, hogy 5euróért már eléggé nagy adag spagettit kapott. Valószínűleg a szendvics készítős módszer lesz. :)
2013. nov. 16. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:

A milánói és a velencei árszínvonalat ne hasonlítsd össze. Velencénél drágább helyet én még nem láttam Olaszo-ban.

Velencében az 1 napos vaporetto jegy asszem' most 20€. De, Velencében úgy is meg tudsz egy csomó mindent nézni, hogy nem mész be sehová, csak vaporetto jegyet veszel. A Canale Grande-n végig kell hajózni, nagyon szép.

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) Ezzel csak az a baj, hogy iskolával megyünk, szóval nem én döntöm el mit nézünk meg, és milyen jegyeket veszünk.
2013. nov. 17. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha iskolával mentek, akkor meg van valaki utazásszervező, tessék tőle megkérdezni, hogy milyen belépőjegy árakra számíthattok.

Szlovén árak passz, még csak tervben van.

2013. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hajózás s Canale grandén és hajóval Punta Sabbionéből kb. 25 eru-ba kerül. Én idén jártam ott. Velencében a többi látnivalót csak kívülről séta közben nézitek meg. A többit nem tudom, mert általában csoportoknak kedvezményes belépők vannak.

Szerintem 50 eur. kell egy napra.

2013. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!