Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy viselték családtagjaitok...

Hogy viselték családtagjaitok hogy külföldre költöztetek?

Figyelt kérdés

Gondolkozom rajta, megvannak a lehetőségeim, 21 éves fiú vagyok, kint tudnék olyat dolgozni, meg olyan irányba orientálódni amit szeretnék csinálni, itthon meg csak megélhetésért melóznék egy olyat amit nem nagyon szeretek.

De tudom, hogy rosszul viselné a családom. Anyukám kiborulna, nagyszüleim kevésbé, de nekik nagyon markáns véleményük van a külföldre költözőkkel kapcsolatban, apukám nem örülne neki, de ő elfogadná, ő sokkal inkább gondolkozik ilyen esetben az én fejemmel.

Viszont szeretem a családomat, őket a legjobban, és nem szeretném, hogy nagyon összetörjön valaki (főleg anyukám).

Nálatok hogyan viselték a családtagok a külföldre költözést? Angliáról van szó.


2013. nov. 16. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyák már csak ilyenek. Én is 21 évesen utaztam ki először, és anyunak majd megszakadt a szíve. De aztán idővel megszokta, elfogadni persze nem akarja, de megszokta. Apu inkább feldúlt, h nem maradok otthon, és szülök neki unokákat, hanem nagyvilági nő életét élem.

SZerintem próbált úgy beadni nekik, h nem örökre akarsz emigrálni, hanem elmész szerencsét próbálni, világot látni, tapasztalatot gyűjteni, és anyagilag is kicsit megszeded magad. Ezzel az átmeneti áltatással megkönnyíted a dolgukat. Na meg modern időket élünk: skype, 1 centes percdíj, minden nap láthatnak.

2013. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én 18 évesen jöttem ki Japánba, eredetileg másfél évre tanulni, de gondolkoztam azon is, hogy esetleg tovább is itt maradok. Viszont én szerintem a családomnál is rosszabbul viselem a távollétet, ezért 1 év múlva haza szeretnék már menni. Ilyenkor, mikor elmentem jöttem rá, hogy mennyire is fontos nekem a családom.


F/19

2013. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az anyák már csak ilyenek. Nekem azért könnyebb volt, mert anyámék többször meglátogattak, azok fantasztikus nyaralások voltak. Apám azon is gondolkodott, hogy kiköltözik ide hozzám, de sajnos ez még nem jött össze.
2013. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én már voltam egy évig külföldön, úgyhogy tudom hogy én hogyan viselném, viszont akkor csak egy év volt, és tudta mindenki előre hogy annyi lesz
2013. nov. 16. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
" Na meg modern időket élünk: skype, 1 centes percdíj, minden nap láthatnak." Ez a nagy önámítás, amit mindenki elő ad, pedig mindenki tudja, hogy nem igaz. Nem ugyanaz, mintha minden nap láthatnak, és egy Skype-alapú ismeretség bizony halálra van ítélve. Amúgy a kérdésre válaszolva, nyilván rosszul fogják viselni, de ezt te tudod igazán eldönteni, hogy ér-e annyit a dolog vagy nem, hiszen nyilván neked lenne emiatt lelkiismeret-furdalásod, nem nekem:).
2013. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszer mindenkinek el kell hagyni a családot, az az egészséges. Akkor meg már szerintem teljesen mindegy, hogy hova költözik az ember. Ha nem jöttem volna külföldre, akkor se találkoznánk naponta.
2013. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de gyakrabban. Most sem otthon élek, de kéthetente látom őket...
2013. nov. 16. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehezen. Nagyon nehezen. Foleg ugy, hogy mindket gyerek messze koltozott. En (es a noverem) jol birjuk a tavolsagot, de a szulok nehezen. Foleg anya.

De minden evben meglatogatnak minket, illetve az elmult par evben volt, hogy evente 2x is hazalatogattam.


Skype-alapú ismeretség bizony halálra van ítélve - ezzel nem ertek egyet. Hetente kb. 3x beszelunk (kameraval) a noverem gyerekeit pedig hetvegente latjak skypon. Nekik ez nagyon sokat jelent, h latjak az unokakat cseperedni, illetve mindennapos dolgokrol beszelgethetunk, mert olyan surun talizunk a gep elott es mivel voltak itt tobbszor, tudjak hova tenni mikor azt meselem, hogy melyik boltban voltam, mit vettem stb. Szerintem skype nelkul anya mar bedilizett volna.


Szomoru szivvel de siman elengedtek. Azt mondtak, hogy csak az en javamat nezik, es ha ehhez az kell, hogy kulfold, akkor istennek hirevel. Es nagyon jol elek, latjak ezt ok is, es latvan hogy eltem, mikor Mo-n voltam, egyaltalan nem bantak, hogy elkoltoztem.

2013. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy évet töltöttem messze, 18 is alig voltam :D Nekem baromira bejött tanulás+ munka stb, egyik szülőmnek sem volt ellenére, néha meglátogattak. Felajánlották, hogy esetleg ha gondolom maradhatnék kint tanulni/dolgozni.
2014. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!