Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európai únión belül oda...

Európai únión belül oda költözök ahová akarok, ha hosszú időre megyek vagy örökre akkor itthon mit kell elintézni?

Figyelt kérdés

Lengyelországba költöznék és idővel kérvényezném,az állampolgárságot.

Itthon miket kell megtenni bejelenteni?


2013. nov. 16. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha véglegesen akarsz más országba menni akkor itthon

- le kell mondanod véglegesen a TB-t

- le kell adnod a személyi igazolványodat

- ki kell jelentkezned véglegesen az állandó lakcímedről

- vissza kell adnod az adókártyádat. (írni nekik is egy nyilatkozatot, hogy végleg elmész)

2013. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és kettős állampolgárságnál?
2013. nov. 16. 17:38
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezt hogy le kell adni a szemelyit honnan vetted? Tobb eve elek kulfoldon, de ezt soha nem hallottam.
2013. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Le kell, tanusitom, ha kulfoldi letelepedest jelentesz be. Ha ideigleneset akkor nem.

A magyar torvenyek engedik a tobbes allampolgarsagot, a lengyelt nem tudom.


Mas teendod nincs is, kiveve ha nyugdijas vagy, ekkor jelezni kell a nyugdijfolyositonak a kulfoldi cimedet, es S1 (E121) nyomtatvanyt kerni a TB-tol, mert ezalapjan kapsz lengyel TB jogosultsagot.

Ha nem nyugdijaskent mesz hanem dolgozol, akkor persze az ottani jarulekfizetes alapjan leszel jogosult.

2013. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Dolgozni később letelepedni
2013. nov. 16. 20:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak a lakcímkártyát kell leadni, a személyit nem. Nekem itt (Vancouver, Kanada, több mint öt éve már) van a személyim, és hidd el, alaposan utánajártam. Ha tévednék, szívesen látok URL-t, törvényhelyt, ilyesmit.
2013. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy ot eve hogy volt nem tudom, en 2011 nyaran jelentettem be kulfoldi letelepedest, szemelyit es lakcimkartyat is le kellett adni.
2013. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően két dolgot kell megcsinálni, a többi nem olyan fontos:

1. téliesíteni a lakást/házat, azaz jól elzárni a fűtést és a vizet, hogy ne fagyjanak el.

2. A háziállatokat (kutya, macska, ló, tehén, birka, majom) elhelyezni valahova, mert olyan sokáig nem bírják ki.


Érzésem szerint egyetlen magyar hatóságnak sincs köze a dologhoz, a lakcímed maradhat, a papírjaid maradhatnak, és te éled a szabad emberek életét. Indulj :)

2013. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolso, ez azert nem egeszen igy van. Peldaul a TB-fizetesi kotelezettseg fennall, ha be vagy jelentkezve Magyarorszagon. Mentesulsz alola ha mas tagallamban biztositasi jogviszonyt szerzel, de ezt utana neked kell persze bizonyitani.

Azonkivul: ha peldaul hazasodni akarsz az uj orszagban, a kovetsegrol igazolas kell hogy notlen/hajadon vagy. Ezt gond nelkul megcsinaljak ha kijelentkeztel. Ha nem, akkor viszont hazassagkotesi tanusitvanyt kell kerni a lakohely szerint illetekes jegyzotol.


Lehetne meg sorolni egyeb hatranyokat is, elonyt viszont nem latok egyet sem: nem szarmazik a bejelentesbol semmilyen retorziod, akkor minek megteveszteni a hatosagokat?

Azt sem igazan ertem miert is ne lenne "koze" egy nepesseg lakcimnyilvantartonak ahhoz hogy hol laknak az allampolgarok, elvegre ennek nyilvantartasa a feladata.


En bejelentettem, nem latom mi bajom lett volna belole. Az elmulasztasa viszont mar nemegyszer vezetett volna nehezsegekhez.

2013. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ha peldaul hazasodni akarsz az uj orszagban, a kovetsegrol igazolas kell hogy notlen/hajadon vagy -- ehhez tudsz forrast is csatolni?


Nem Eu-s orszagban hazasodtam, egy egyszeru NEM-valasz eleg volt a kerdesre, hogy voltam-e mar hazas mashol. Nem kellett semmit bizonygatnom senkinek!

2013. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!