Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországban miért ekkora...

Spanyolországban miért ekkora divat társasházakban, tömbházakban lakni?

Figyelt kérdés
Már rengeteget jártam az országot a Google streetview-n, mivel később ot szeretnék élni, házakat is rengeteget nézegettem már (főleg délen). Sajnos azt vettem észre, hogy a déli országrészben a csodálatos idő ellenére abszolút nem divat a családi ház, jóformán ezt csak a gazdagok engedik meg maguknak, a népesség jelentős része pedig tömbházakban meg "casa adosada"-kban lakik. Érdekes ez számomra, mivel itthon nem ezt tapasztalom, itthgon még egy kisvárosban is sokkal több a családi ház, mint a tömház (Ausztriában úgyszintén a családi ház van preferálva), de a spanyolok meg mindig egymás hátsó felébe bújnak, annyira közel költöznek egymáshoz. Miért jó az, hogy a szomszéd nézeget, míg a tetőn napozom? Vagy hogy átlát az ablakon? Miért nem lehet jó áron, egyszerűen, nagy udvarral rendelkező családi házakat látni? Mind csak a tömblakásokat adogatják el az ingatlanos portálokon.
2013. nov. 19. 15:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

De mi a kérdés? Hiszen megírod te is:

" jóformán ezt csak a gazdagok engedik meg maguknak, a népesség jelentős része pedig tömbházakban meg "casa adosada"-kban lakik."


Szóval pénz kérdése ez ott is. Nyilván a többség családi házba vágyik de nem teheti meg.

2013. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a magyar meg megteheti?
2013. nov. 19. 16:29
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem szabad összehasonlítani a magyar ingatlanárakat a spanyol árakkal.
2013. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De a béreket sem lehet összehasonlítani. Apropó, ha már itt tartunk, miért olyan drágák ott az ingatlanok, mint mondjuk Ausztriában, miközben Ausztriában sokkal kisebb a munkanélküliség és sokkal többet is keresnek az emberek?
2013. nov. 19. 17:33
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A magyar megteheti? Te miről beszélsz? :)

Biztos ezért laknak sokezren panelban mert annyira megtehetik, hogy családi házban lakjanak. Ja igen, persze, ugyanezek az emberek lakhatnának kertes házban is valahol messze vidéken, csak ott meg munkájuk nem lenne.

2013. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Meg lakhatnának városban is, kertes házban. Pl Szombathely is tele van kertes házakkal, a kertvárosi részei hatalmasok, ugyanez vonatkozik Ausztriára is, a spanyolok mégsem élnek így. Egyébként meg szerintem egy panellakás sem sokkal olcsóbb, mint egy kertes ház. Mi pl fával kifűtjük az egész házat egész szezonban annyiért, amennyiért egy panellakást max. 1 hónapig fűtenek.
2013. nov. 19. 18:36
 7/22 anonim ***** válasza:

Na ez azért erős túlzás :) Vagy nagyon olcsón veszed azt a fát vagy passzív házban laksz! (Hol lehet ilyen olcsón??? Ez szinte ingyen van.)


Azért mondjuk ha Pesten megnézed nem csak a fűtés számít, hanem az is, hogy maga az ingatlan mondjuk fele, harmada ha egy panel lakás, mintha egy egyszerű kis kertes ház Budapest szélén.

2013. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Dél Spanyolországban élek, ahol eddig laktam tömbházban (lakópark része), azért ahhoz tartozott egy pálmafás park három úszómedencével.... Azért nem olyan szörnyű elviselhetetlen. :-DDDD

A város meg mindenhol város, nagy házakkal. Nekem is marja jó lett volna a szép tágas parkban, de munka az a városban van....

2013. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanok meg persze hogy drágák, főleg hogy egy rakás svéd meg mindenféle északi nyugdíjas itt túrázgat telente. Sokan vettek befektetésnek is.
2013. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Jó hallani egy Spanyolországban élő véleményét is. Igen, főként délen figyeltem ezt meg, nehéz arra szép, tágas családi házat venni. Már csak azért sem értem az egészet, mert Nyugat-Magyarországon élek, itt egy nagyobb városban is (pl. Szombathely vagy Zalaegerszeg) rengeten családi ház van, még akár a belvárosban is akad 1-2, a külvárosi részek pedig csupa családi házból állnak. Ha ezek az emberek meg tudják venni itt, nem értem, a spanyolok hogy lehetnének olyan szegények, hogy ők ott ne tudják megvenni.
2013. nov. 22. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!